Yüzdeki Sivilce Nasıl Geçer Diş Macunu İle ?

Yüzdeki Sivilce Nasıl Geçer Diş Macunu İle ?
Yüzdeki Sivilce Nasıl Geçer Diş Macunu İle ?

Herkesin hayatın bir döneminde meydana gelen sivilceler özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde çok fazla görülmektedir.  Genel olarak yüz bölgesinde sivilceler gittikçe artarak can sıkıcı olabilmektedir.  Sivilceler cilde hem görünüm açısından rahatsızlık verir hem de yanma ve sızlama gibi şikayetlere de sebep olduğu için herkes bir an önce sivilceden kurtulma yollarını araştırır. Sivilceden kurtulmak için yapılacak işlemlerin arasında Sivilce Nasıl Geçer Diş Macunu  ile tedavi yolu da mümkündür. Diş macunu kullanarak tedavisi az da olsa mümkün olabilmektedir. Herkesin kolayına giden diş macunu tedavisi her an elimizin altında diş macunu olduğu için merak edilen konular arasındadır.

Sivilcelerde Beyazlaştırıcı Etkili Diş Macunları Faydalı Olur mu?

Dişlerin beyazlaştırılma faktörü geliştirilmiş olan diş macunları koyu renk cilde sahip olanlara faydalı olmamaktadır.  Cildin tahriş olmasına sebebiyet vereceği için tercih edilmemesi gerekir. Sadece koyu renk cilde sahip olanlar değil açık ten rengi bulunan kişilerde beyazlaştırıcılı diş macunlarını kullanmamaları gerekir.  Aynı zamanda jel kıvamında olan diş macunlarının da sivilceye iyi gelmediği tespit edilmiştir. Düşük florlu diş macunlarının kullanılması gereklidir. Aksi halde diş macunu flora karşı alerjisi bulunanlara ters etki yaratabilir. Diş macunu ile Sivilce Nasıl Geçer?  sivilce tedavisinde diş macunu kullanılacaksa organik diş macunu kullanılması gerekir. Organik diş macunlarının içeriğinde kimyasal maddeler bulunmadığı için tercih edilmesi gereken diş macunlarıdır. Sivilceli bölge için diş macunu kullanma yöntemi seçilecekse beyaz diş macunun kullanımı etkili olabilecektir. Beyaz diş macunu içeriğinde bulunan hidrojen peroksit, karbonat, triklosan maddelerinin sivilcelere iyi geldiği bilinmektedir. Renkli diş macunları ise içeriğinde farklı bileşenler bulunduğu için kullanılmasından sakınılması gerekir.

Sivilce İçin Diş Macunu Cilde Nasıl Uygulanmalıdır?

Cilde diş macunu uygulanmadan önce ilk önce ellerin temiz olmasına dikkat edilmeli ve eller yıkanmalıdır. Sivilceler yüzümüzde bulunuyorsa cilde uygun bir yüz temizleyici kullanılarak cilt temizliği yapılmalıdır. Diş Macunu Sivilceyi Geçirir mi? Diş Macununu uygulamadan önce sünger yardımı ile ya da temiz bir eldiven yardımıyla sürülmeye başlanmalıdır. Temiz eldiven ya da sünger bulunamadığı durumda parmak yardımı ile de sivilcenin üzerine gelecek şekilde mercimek büyüklüğünde olacak şekilde sivilcenin üzerine ince bir tabaka sürmek ve sivilcenin etrafını kaplayacak şekilde uygulanması gerekir. Sivilcenin durumuna göre birkaç saat bekletmek yeterli olabilir. Ya da gece yatarken uygulayarak sabaha kadar kalması da sağlanabilir. Sivilcedeki diş macununu temizlemek için temiz bir sünger kullanılmalı ve sivilceyi sıkmadan diş macunu sivilceli bölgeden temizlenmelidir. Nemli bir havlu ile de diş macunu olan sivilce temizlenebilir. Önemli olan sivilceye zarar vermeden temizlenmesini sağlamaktır.  Sonuç olarak sivilcenizin kuruduğunu veya daraldığı fark edilir. Diş macunu uygulamasından sonra sivilcenin kesinlikle sıkılmaması gerekir. Diş macunu sürüldükten sonra sivilcenin sıkılması sonucu sivilce kanayabilir ve cilt üzerinde kalıcı izler bırakabilir. Diş macunu ile Sivilce Tedavisi’nde cildin her yerine sürülmesi yapılacak büyük bir yanlıştır. Diş macunu ile maske yapılmaması gerekir.  Tüm cilde uygulandığında tahriş ve pullanmaya sebebiyet vererek iyileştirilmesi amaçlanan cilt üzerinde daha büyük problemler ortaya çıkarabilir.  

Sivilce İçin Diş Macunu Tedavisi Ne Kadar Süre İle Uygulanmalıdır?

Diş macunu tedavisi yapmak isterken dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntı ise sivilcenin durumuna bağlı olarak değişebilir. Bir an önce iyileşsin diye düşünenlerin cilt üzerindeki sivilcelerine günde iki kez uygulanması yanlış olacaktır. Bir hafta içinde dört defa olacak şekilde ve günde  bir kez uygulanması yeterli olacaktır. 4 defa da geçmeyen sivilceler büyük oranda kuruma göstereceğinden daha fazla yapılması etkili olmayacaktır. Uygulama süresi bittikten sonra 5. Defa yapılmaması gerekir ve sivilcenin artık geçmesi zamana bırakılmalıdır. Diş macunu etkisi ile tedavide sivilcenin büyük oranda iyileştiği görülecektir. Sivilce alanı daha küçülecek ve kurumaya başlayacaktır. Hassas cildi olanların diş macunu sürüldüğünde kızarma veya tahriş olması durumunda diş macunu tedavisi bırakılmalı ve hassas ciltlere yönelik uygulanan tedaviler kullanılmalıdır. Sivilcenin üzerine sürülen diş macunu bölgeye iyi temas etmesi için yara bandı ya da normal bant kullanılması yanlıştır. Bantla kapatılan sivilce nefes alamadığı için herhangi bir iyileşme de göstermeyecektir. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica