Yurtdışında Ucuz ve Keyifli Tatil Yerleri

Yurtdışında Ucuz ve Keyifli Tatil Yerleri
Yurtdışında Ucuz ve Keyifli Tatil Yerleri

Yaz geliyor. Ve yaza sadece selülitle ve kaslarla uğraşarak mı girecekseniz? Oysa tatil tüm stresten uzaklaşmak ve dinlenmek için değil miydi? İşte bunlar için hiç birini aklınıza takmadan güzel bir tatil yapmak ister miydiniz? Tatilinizi bu gibi şeylerden uzakta ucuz yurtdışı tatil yerleri ve tur paketleriyle çok keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Ucuz Yurtdışı Tatilleri

Aklınıza ucuz bir tatil ne kadar keyifli olabilir ki diye bir soru gelebilir. Hatta ucuz yurtdışı tatil yerleri ne kadar kaliteli ya da güvenilir olabilir gibi bir soru aklınızı muhtemelen kurcalayacaktır. Ancak içiniz rahat olsun. Yurtdışında tatil yapacağınız yerler ne kadar pahalı da olsa ucuz da olsa aynı olur. Sadece kalacağınız otelin yıldızı değişecektir. O da yine sorun olmaz zaten aynı otelde sürekli kalmayacaksınız. O kadar yeri gezmek için farklı otellerde kalıp yemekleri de farklı yerlerde yiyeceksiniz. Yani muhtemelen hiç kullanmayacağınız bir 5 yıldızlı oteldeki spa gibi hizmetlere de boşa para vermemiş olacaksınız. Zaten tatilin ucuza gelmesindeki sebeplerden birisi de bu. Diğeri de bazı ülkelerdeki ekonomik sorunların en kolay çözümünün turizm ile atlatılabiliyor olmasıdır. Yani ülke ne kadar pahalı da olsa turistlere vize kolaylığı ya da ucuz konaklama gibi imkânlar sunuluyor. Bu da size daha ucuz bir tatil olarak dönüyor. Ancak bu döngüyü tamamlamak için son bir parça eksik kalacak; Erken rezervasyon. En az 4 ay öncesinden rezervasyon yaptığınızda inanılmaz bir indirimle karşılaşacaksınız.

Yurtdışında Nereler Ucuz?

Bu açıdan bakıldığında ucuz yurtdışı tatil yerleri arasında ilk olarak komşularımız gelir. Başta Gürcistan, vizesiz hatta günübirlik kimlikle geçiş sağlaması dolayısıyla büyük bir avantaj sunuyor. Sonra Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Nahcivan gibi komşularımıza gidebilirsiniz. Hatta Azerbaycan, Bosna – Hersek ya da Kıbrıs gibi kardeş ülkelere gidebilir ve uzak akrabalarınızı ziyaret ediyormuşçasına rahat bir tatil yaşayabilirsiniz. İsterseniz balkanlara gidebilir ya da Baltık Denizi tarafındaki Litvanya gibi ülkeleri ziyaret edebilirsiniz. Ya da daha ortalarda Romanya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde güzel bir tatil yapabilirsiniz.

 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica