Yurtdışında Rüya Gibi Romantik Bir Tatil

Yurtdışında Rüya Gibi Romantik Bir Tatil
Yurtdışında Rüya Gibi Romantik Bir Tatil

Tatilin insan sağlığı ve psikolojisi üzerinde olum bir etkisi var. Bu etkisi aslında daha da arttırılabilir. Mesela iş ve hayatın stresinden kaçmak olsun ya da özel bir şeyi kutlamak için olsun tatiller bu şeyler için eşsiz bir fırsat olabiliyor. Özellikle yeni evli çiftlerin, romantik aşıkların ya da ikinci baharlarını yaşamak isteyenlerin en doğru tercihi olacak olan yurtdışında romantik tatil yapmayı tercih ediyorlar. Bunda ne kadar haklı olduklarını bir kere bu turlardan birine katıldığınızda siz de görecekseniz.

Baş Başa Güzel Bir Tatil

Her yeni evli çift baş başa vakit geçirmek ister. Kendinize ve birbirinize böyle vakit ayırmak hem çok tatlı bir duygu hem de aslında ilişki için çok gerekli bir şey olduğu konusunda hem fikiriz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Yani eve kapanıp tüm günü evde televizyon izleyerek yapamayacağınız kesinse… Bunu yapmanın en güzel hali yurtdışında romantik tatil yapmaktan geçiyor.

Nerelerde Ne Yapılır?

Romantizm için ülkemizde de çok güzel yerler var ancak itiraf edelim ki yurtdışındaki çoğu yer kadar profesyonel değiller. Mesela sevdiğiniz insanla baş başa yemek yiyeceksiniz ama birileri burnunuzun dibine kadar gelebiliyor. Ya da başkaları sizin mutlu anınızı bir şekilde bozabiliyor. Bunun için mesela aşkın şehri sayılan Paris ilk tercihleriniz arasında olabilir. Zaten dünya genelinde de klasik olan Paris kafeleri, ilginç mimarisi ve o kulesiyle akıllarda yer etmeyi başarmış. Üstelik burada kaldığınız sürece meşhur “Mona Lisa” tablosu gibi pek çok sanat eserlerini de ziyaret edebilirsiniz.

Ya da diğer klasiklerden olan İtalya’ya gidebilirsiniz. Suların ve içindeki şehir Venedik’te bir gondol sefası yapmalısınız. Ya da Roma’ya gidip kendinize harika bir tarih ve aşk dolu bir tatil sunabilirsiniz. Olmadı biraz daha Kuzeye gidip Floransa sokaklarında Rönesans’ın izlerini takip edebilirsiniz.

Ya da daha yakınlarda Prag sokaklarında kar beyaz ve tarihin izlerini sürebilirsiniz. Eğer o kadar uzağa gitmek istemezseniz Yunanistan adaları ya da Ege Denizinde bir gemi turu aşkınızı daha da canlı tutacaktır. Hatta Akdeniz’den hiç ayrılmak istemezseniz İspanya şehirleri size güzel bir tatil sunacaktır. Yurtdışında romantik tatil için okyanusa açılacaksanız Venezüella ya da Bora Bora adalarını bir inceleyin. Gördüklerinize çok şaşıracaksınız.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica