Yurtdışında Hangi Tatil Mekanlarında Vakit Geçiriyorsunuz?

Yurtdışında Hangi Tatil Mekanlarında Vakit Geçiriyorsunuz?
Yurtdışında Hangi Tatil Mekanlarında Vakit Geçiriyorsunuz?

Yurtdışı tatil mekanları içinden en beğendiğiniz üç tanesi sorulsa hangilerini söylerdiniz? Aslında bu biraz da kişisel bir tercih değil mi? Yine de çoğu insana yurtdışı tatillerini planlamak için bazı mekân önerileri verilir. Bunu illa ki yapacaksınız diye değil de ne çeşit bir tur paketi seçeceksiniz diye seçmek için kullanabilirsiniz.

Tatil Tarzları

Aslında bir bakıma yurtdışı tatil mekanları de insanlar gibi bir kişiliğe sahip denilebilir. Mesela kıpır kıpır insanların bir sanat galerisindeki çıldırtan sessizliğe tahammül etmeleri çok zor olabilir. Eğer siz de eğlenmek ve gece hayatı arıyorsanız dünya üzerinde belki de en çok size hitap eden tatil mekânı bulacaksınız. Mesela Yunanistan sahilleri gece eğlencesiyle de ünlüdür. Ya da Kıbrıs gibi Amsterdam, Las Vegas gibi şehirler eğlencenin dozunu kaçıracağınız zorlu ve sabahların olmayacağı geceler sunar size. Bunun gibi Brezilya da özellikle Rio Karnavalı zamanlarında gece hayatında baş döndüren bir hızla akar.

Ya da daha sakin dingin yerleri seçecekseniz ama denizi de görmek istiyorsanız Rodos adası gibi yerlerden başlayan seçeneğiniz var. İnanılması güç ama Katar gibi yerlerde bile harika bir kumsalda tatilinizi geçirebilirsiniz. Ya da Maldivler, Karayipler gibi adalardaki elmas parlaklığındaki berrak suları tercih edebilirsiniz. Ancak buralar yaz aylarında çok kalabalık olabiliyor. Bu yüzden henüz çok kimsenin keşfetmediği Güney Amerika sahilleri sizin için aynı güzelliği daha sakin ve daha ucuza sunacak.

Diyelim ki doğa ve tarihle iç içe olmak istiyorsunuz. O zaman da balkanlardan başlayan bir gezi alternatifleriniz olacak. Balkanlardan başlayıp Avrupa kıtası boyunca ilginç mimarileri bulacaksınız. Bunların geneli orta çağdan kalan şatolar ve katedraller olacak. Modern mimari ise genelde kuzey Avrupa ülkelerinde kendini belli ediyor. Ya da doğa istiyorsanız biraz daha kuzeye gidebilirsiniz. Hani hemen akşam olur da gün batımını tam yaşayamazsınız ya bazı zamanlar Norveç’in kuzey taraflarında Aurora yani Kuzey Işıkları denilen doğa mucizesine şahit olabilirsiniz. Ancak dikkat edin gittiğiniz tarih sürekli gündüz olan bir zaman gelmesin.

Daha mistik yurtdışı tatil mekanları arıyorsanız rotanızı Hindistan tarlarına çevirmelisiniz. Böylece birçok tapınağı ve yaşam biçimini görebilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica