Yurtdışında Ekonomik Tatil Yapmak Artık Hayal Değil

Yurtdışında Ekonomik Tatil Yapmak Artık Hayal Değil
Yurtdışında Ekonomik Tatil Yapmak Artık Hayal Değil

Hatta yurt içinde bazı bölgelerde ya da bazı otellerde tatil yapmaktan daha da avantajlı. Neredeyse aynı fiyata yurtdışı ekonomik tatil paketleri var ve bu paketler size harika bir tatil vaat ediyor.

Tatilinizi Daha Ucuza Getirmek İçin

Yurtdışı ekonomik tatil için birkaç ip ucu var. İlk olarak ister tur paketi alın isterseniz kendiniz tatile gidin fark etmez. Önce erken rezervasyon yapmalısınız. Mesela 3 – 4 ay öncesi ile 2 ay öncesi rezervasyon bile büyük miktarda fark gösterecek. Ayrıca güzelce tatilinizi planlamalısınız. Kendiniz gidecekseniz bu planı daha iyi yapmalısınız. Mesela nereye gideceksiniz ve nerede kalacaksınız? Bunlara karar verdikten sonra kalacağınız otele nasıl gidersiniz ve o şehirdeki gezilecek yerler, yapılacak aktiviteler neler öğrenmelisiniz? Daha sonra kaç gün kalacaksanız gün gün gezip, yapacağınız işleri kararlaştırmalısınız. Bunları da yaptıktan sonra kendinize günlük bir bütçe hazırlamayı unutmayın. Ayrıca yemek gibi önemli bir konuyu da mutlaka gitmeden kararlaştırmalısınız. Bazı ülkelerin mutfak kültürü size uygun gelmeyebilir. Ya da biraz zorlanabilirsiniz. Burada da alternatif yiyecekleri ve restoranları araştırmanız mideniz ve sizin için daha garanti bir tatil olur. Son olarak gideceğiniz ülkenin para birimini daha uçağa binmeden biraz bulsanız iyi olur. Her ihtimale karşın bir günlük harcayacağınız miktarı ve su ya da diğer ihtiyaçlar için kullanacağınız bozuklukları bulmalısınız. Hatta biraz daha abartırsak toplu taşıma için eğer daha ucuza gelecek kartların olup olmadığını araştırmalısınız.

Mesela İstanbul gibi normalin birkaç katı ücret ödemek istemezsiniz. Ya da tüm bunları sizin yerinize ayarlayan bir tur şirketi ile görüşebilirsiniz. Yurtdışı ekonomik tatil paketleri satan bu firmaların ulaşım ve konaklama gibi çoğu ihtiyacınızın karşılandığı paketler sayesinde hiçbir şeyle uğraşmadan tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Mesela yaklaşık 2 bin lira ile bir hafta güzel bir Balkan turu yapabilirsiniz. Bu tur şirketleri gibi siz de 5 yıldızlı lüks bir otel yerine 3 – 4 yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz. Böylece daha da ucuza bir tatil yapmış olacaksınız. Ya da bir hafta sonu vizesiz gidebileceğiniz bir ülkede yaklaşık bin liraya güzel bir hafta sonu geçirmiş olacaksınız.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica