Yurtdışı Tatili Yapmak İsteyenler İçin: Nereye Gidilmeli?

Yurtdışı Tatili Yapmak İsteyenler İçin: Nereye Gidilmeli?
Yurtdışı Tatili Yapmak İsteyenler İçin: Nereye Gidilmeli?

Yurtdışı tatilleri tatil sezonu olsun veya olmasın, tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Üstelik bu sayede bilmediğiniz kültürlere tanıklık ederek, kişisel gelişiminize katkıda bulunma ihtimalinizde var. Hiç bilmediğiniz sokaklarda kaybolmak bile bu tatiller sayesinde keyifli bir hale gelebilir. Peki yurtdışında tatile nereye gidilmeli? Bu konuda elbette çok fazla seçeneğiniz bulunuyor, bu nedenle sizler için bir kaç tatil yeri derlemesi yaptık.

Sırbistan

Sırbistani yurdışı tatillerinde genellikle pek tercih edilmeyen bir yer olsa bile, aslında Sırbistan oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Özellikle son yıllarda Avrupa’da popülerleşmeye başlamıştır. Burada görmek isteyebileceğiniz nehirler bulunuyor. Burada doğanın tadını çıkardıktan sonra ise gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca burada yıl içerisinde bir çok festival düzenlenmektedir.

Gürcistan

Yurtdışına tatile nereye gidilmeli? Sorusunın diğer bir cevabı ise Gürcistan. Doğayı seven biriyseniz ve ruhunuzu ödüllendirmek istiyorsanız, Gürcistan çok doğru bir seçim olacaktır. Üstelik bu doğal ortamın keyfini çıkarmak için vize işlemleriyle uğraşmanıza hiç gerek yok. Çünkü Gürcistan’a sadece nüfus kağıdınız ile giriş yapabilirsiniz!

Kamboçya

Eğer tarihe karşı bir ilginiz varsa ve mimari eserler sizleri etkiliyorsa Kamboçya’yı mutlaka görmelisiniz. Sıcakkanlı insanları sayesinde tatiliniz çok daha iyi geçecektir,üstelik burada yer alan tapınaklar da görenleri gerçekten büyüleyecek güzellikte.

Maldivler

Pek çok filmde karşımıza çıkan Maldivler: mavinin ve yeşilin tüm tonlarını ahenkle taşıyan bir yer. Buranın en büyük olumsuzluğu, fiyatların oldukça pahalı olması. Ancak bir kaç günlük ufak bir kaçamak yapmak isterseniz, tüm bedeninizin dinlendiğini fark edebilirsiniz.

Sri Lanka

Sri Lanka: hem tarihi sevenler, hem eğlenmek isteyenler, hemde dinlenmek isteyenler için ortak bir nokta olabilecek özelliklere sahiptir. Yemyeşil doğası ve değerli tapınaklarını gezebilir, denizin tüm keyfini mükemmel sahillerinde çıkarabilirsiniz. Üstelik burası Unesco taraından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilmiş yerlerden biridir. Ayrıca diğer tatil yerlerine göre uygun fiyatlara sahip olması ise Sri Lanka’nın diğer bir avantajıdır.

Saydığımız tüm bu yerler görmek isteyebileceğiniz özelliklere sahip olmakla birlikte, her türlü yüz güldürücü anıyı da biriktirebileceğiniz yerler arasında yer alıyor. Yurtdışına tatile nereye gidilmeli sorusuna bir cevap bulabildiyseniz, belki de hep ertelediğiniz o yurtdışı tatilini yapmanın vakti gelmiştir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica