Yurtdışı Banka ve Finans Kuruluşlarından Kredi Çekme Koşulları Nelerdir?

Yurtdışı Banka ve Finans Kuruluşlarından Kredi Çekme Koşulları Nelerdir?
Yurtdışı Banka ve Finans Kuruluşlarından Kredi Çekme Koşulları Nelerdir?

Türk bankalarında görünen kredi notunuz yeterince yüksek değilse yurt dışındaki bankalardan kredi almayı düşünebilirsiniz. Yurt dışı kredi başvurusunda kredi notunuz incelemediğinden alma işlemi daha kolay görünse bile süreç bir hayli zorlu. Kredi alım işleminiz de uluslararası antlaşmalara göre değerlendirilir ve size geri dönüş yapılır. Eğer herhangi bir yurt dışı finans danışmanına sahip değilseniz süreç tamamen sizin aleyhinizde ilerliyor.

Türkiye Sınırlarında Aktif Olarak Çalışan Yabancı Bankalar

Seçtiğiniz banka yabancı olmasına rağmen Türkiye’de kendine ait şubesi varsa bu bankadan istediğiniz tür de kredi alabilirsiniz. Seçtiğiniz bankanın şartları yurt dışına göre ayarlanmış olsa bile Türkiye sınırları içerisinde ki şube Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu kararlarına göre kriterlerini oluşturmak zorundadır. Eğer yurt dışı bazlı kredi başvurusu yapmak istiyorsanız 50 farklı bankaya başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışından kredi alacak kişiler genellikle ABC veya Goldman’ı ilk tercihleri arasına alıyorlar.

Yurt Dışından Kredi Alma Aşamaları Nelerdir?

Öncelikli olarak kredi almak istediğiniz bankadan hesap oluşturmanız gerekiyor. Bu sayede para girdi çıktı işlemi ile size ait yurt dışı kredi notunuz oluşturulacaktır. Bu not Türkiye’de ki sistemin hemen hemen aynısı. Eğer yeterli kredi notunuz olmazsa yurt dışında da kredi almaya hak kazanamıyorsunuz. Bankayla olan işlemleriniz bir süre devam ettirdikten sonra kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Yabancı vatandaşlar kendi ülkelerinde çok fazla kredi kullanmadıkları için bankalar oldukça düşük faiz oranları ile sizlere teklif verecektir.

Sabit ve Değişken Oranlı Kredi Nedir?

Eğer yurt dışından kredi almayı düşünüyorsanız başvuru ekranınızda karşınıza farklı bir seçenek geldiğini görürsünüz. Banka sizden kredinizin sabit veya değişken olacak şekilde faiz oranını seçmenizi talep eder. Eğer sabit oranı seçerseniz kredi aldığınız süreç boyunca tek bir kredi oranından faydalanabilirsiniz. Ama değişken oranı tercih ettiğiniz takdir de faiz oranı azalabilir veya artabilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica