Yılbaşı İçin Tatil Seçenekleri

Yılbaşı İçin Tatil Seçenekleri
Yılbaşı İçin Tatil Seçenekleri

Günümüzde büyük şehirlerde yaşam koşulları ofis ve ev arasındaki ince hat üzerinden dışarı çıkmamaktadır. Şehir yaşamından kaçış, çalıştığınız alan dışında merek edilen bir alana vakit ayırarak kendini geliştirme arzusu nüksettiğini ve tek düze yaşamdan uzaklaşıp, yaşam tarzınızın dışına çıkma vaktinin geldiğinin göstergesidir. Alternatif kaçış planları düzenleyip, ufak kaçamaklar yaparak hayata bakış aşınızı pozitif yönde etkileyebilirsiniz. Bu kaçış planları için gerek kış turizm açısından, gerek farklı ülke, farklı şehirleri görme açısından Yılbaşı tatili değerlendirilmesi gereken bir zaman dilimi olmaktadır.

Tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek ve en keyifli zamanların başında gelen Yılbaşı tatilini değerlendirmek için dikkat çeken yerlere bir göz atarsak;

Yurt İçi Tatili

Yılbaşı için yurt içini tercih ederseniz; Birçok alternatif noktada değişik tarza hitap eden eğlenceli Tatil seçenekleri sunulmaktadır. Abant- Yedigöller bir doğa harikası olup, doğanın eşsiz yaratıcılığı ile ortaya çıkan manzarayla yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. Kapadokya periler diyarı kışın ayrı bir doğa harikası, yılbaşı için taştan inşa edilen butik otellerinde sıcak şarap ile yeni yılı karşılayabilirsiniz. Yılbaşı deyince kış, kış deyince kayak diyenlerdenseniz Uludağ, Kartepe, Kartalkaya, Erzurum Kayak merkezlerinden birini tercih edip, doyasıya kayak yapıp, eğlencenin etkinliklerin yoğun olduğu otellerle çevrili olan bu kayak merkezlerinde yılbaşını değerlendirebilirsiniz.

Yurtdışı Tatili

Yılbaşı için yurtdışını tercih ederseniz; Her yaşa hitap edebilecek eğlence merkezi olan Amsterdam en çok tercih edilen yılbaşı turları arasında ilk sırada gelmektedir. Lapland turlarını tercih edip kuzey ışıklarının altında yılbaşını karşılayabilir, Alpler'in eteklerinde kayak keyfini yaşayabilirsiniz. Kuzey Avrupa turu yapıp yılbaşı için eğlencelerle bezenip süslenmiş tarih kokan sokaklarda tatilinizi yapabilirsiniz. Bunun yanında Barselona, Venedik, Roma, Moskova, Londra gibi şehirlerden herhangi birini seçip, şehri sokak sokak keşfederek tatilinizi noktalayabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica