Varis Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Varis Ağrılarına Ne İyi Gelir?
Varis Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Yorgun olan bacaklar, bacaklarda hissedilen basınç hissi, kramplar, ağrılar ve yanma durumları. Bu durumlar varisli olan damarları belirtmektedir. Varisli olan damarlarda insanın hayat kalitesinde ciddi oranda azaltma meydana getirmektedir. Kadınların %50’lik kısmında, ister görünümü örümcek ağına benzer ve hafif olsun isterse de ciddi miktarda ağrımakta olan ve rahatsız edici derecede belirginleşmiş ve irileşmiş olsun, varisli damarlar dışarıdan görülmektedir. Peki, ama varis ağrılarına ne iyi gelir?

Varis Ağrıları İçin Tedavi Yöntemi

Dünya üzerinde oldukça yaygın olan varis ağrıları için tedavi yöntemi, ameliyattır. Ameliyatın ardından lazer ile tedavi yöntemi de tercih edilen bir tedavi yöntemi olmuştur. Ancak uygulanan bu tedavi yöntemleri varislerin tekrardan ortaya çıkmayacağı anlamına gelmiştir. Bacaklarda dolaşımdan kaynaklı olan bir sorun meydana geldiğinde, varislerin tekrardan oluşması mümkün olmaktadır. Kişinin genleri, sürekli masa başında geçmekte olan bir yaşam tarzı ve kişinin beslenme tercihleri varislerin bacaklarda tekrardan ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Varis ağrılarına ne iyi gelir diye soran ve bu durumlardan oldukça muzdarip olan kişilerin öncelikle yapmaları gereken bir şey vardır. O da, normal hayatta sürdürmekte olduğu beslenme alışkanlıklarını değiştirmelidir. Kişinin bacaklarını rahatlatması ve bacakları üzerindeki ağırlık hissinden kurtulmak için her şeyden önce beslenme düzenini değiştirmelidir. Tuz, tuzlanmış yiyecekler, konserve yiyecekler, turşular, mezeler ve kırmızı etten uzak durulması gerekmektedir. Tüketilen tüm bu yiyecekler bacaklarda su birikmesine neden olacaktır ve biriken sıvı bacaklarınızdaki ağrıları daha da kötü hale getirecektir.

Varisleri Geçiren Bitkisel Ev Tedavileri 

Varis ağrılarına ne iyi gelir? diyen ve tedavi için doğal bir yöntem kullanmak isteyen kişiler, şifalı bitkileri kullanabilirler. Bacaklarda varislerden kaynaklı olarak oluşan ağrıları dindirmek ve oluşan ağırlık hissini gidermek için “venotonik” denen şifalı bitkiler kullanılmaktadır. Bu şifalı bitkiler, bacaklardaki kılcal damarların genişlemesini önlemekte ve bacakların direncini arttıran doğal kaynaklardır.

Ayrıca bacaklardaki şişliğin azaltılmasında ve antioksidan bir etkisi bulunan anti – enflamatuvar bitkilerdir. Böyle durumlarda kullanabileceğiniz bitkiler ise, hamamelis yaprakları, Gingko Biloba ve kırmızı asma yaprağıdır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica