Sık Karşılaşılan Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sık Karşılaşılan Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer?
Sık Karşılaşılan Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilcenin genel olarak yüz bölgesinde çıktığı düşünülse de bu yanlıştır. Kimi kişilerde sırtta da sivilce oluşumlarına rastlanabilmektedir. Bu durum oluştuğunda ise Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer? Sorusuyla karşılaşabiliriz. Sırtta sivilce oluşmasının sebeplerinden birisi güneş görmemesi ve banyodan banyoya temizlenmesi sonucunda ve yeterli temizlenemediğinde oluşmaktadır. Hormon dengenin bozulması sonucunda da sık sık karşılaşılan rahatsızlık veren ve hatta sızılara neden olan bu durumun tedavisi de mümkündür.  Sırtında sivilce bulunan kişilerin rahatsızlık duyduğu bu durumdan kurtulmak için doğa yöntemlerle tedavileri de mümkün olmaktadır. Vücudumuzda ölü hücrelerin atılmasını sağlamak ve özellikle sırt bölgesindeki sivilcelerin oluşumunu engellemek için kese yapmak etkili olacaktır. Cildin nem dengesinin sağlanması ve sadece yüzde değil sivilceli olan sırt içinde nemlendirici uygulanabilir.

Sırtta Bulunan Sivilceler İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Sırtta Bulunan Sivilceler Nasıl Giderilir? Sorusuna cevap olarak uygulanacak bir çok doğal yöntem bulunmaktadır. Evde hazırlanabilecek ve evde kullanılan malzemeler sayesinde doğal karışımlar hazırlandıktan sonra sırttaki sivilcelere uygulanır. Bu doğal yöntemlerden birisi de portakal ve kabartma tozu kullanmaktır. Bir portakal kabuğu soyulduktan sonra rendelenir ve kabartma tozu ile karıştırılır. Sırttaki sivilceler üzerine uygulanır ve yarım saat bekletilir. Bu yöntemin haftada iki kez yapılması gerekir. Duştan önce yapılması temizliği açısından rahat olacaktır. Sırtta erişilemeyecek bölgede sivilce bulunuyorsa evdeki birisinden yardım alınabilir. Elma sirkesi uygulamakta bir diğer yöntemdir. Bir çorba kaşığı elma sirkesi 1 su bardağı su ile karıştırılır ve karışımdan sırtın her yerine uygulanır. 15-20 dakika sırtın üzerinde kalacak bu karışımdan sonra yıkama işlemi yapılır. Bir gün arayla uygulanabilecek bu yöntem sayesinde sivilceler kısa süre içerisinde yağ dengesi sağlandığı için kurumaya başlayacaktır.

Sırttaki Sivilceler İçin Ne Yapılmalı?

Sırt Sivilceden Nasıl Kurtulur? Denize girmek sırttaki sivilcelere karşı etkilidir. Deniz tuzu ve güneş sırttaki sivilcelere iyi gelecektir. Denize gidemeyenler içinse 1 yemek kaşığı tuz ve 1 su bardağı su karıştırılır ve sivilceli olan sırta uygulanır. Kısa bir süre içerisinde uygulamaya devam edildiği takdirde büyük oranda iyileşme sağlandığı görülecektir. Yağlı yiyeceklerden uzak durmak ve yemeklerde çok az yağ kullanmakta sivilce oluşumunu engelleyecektir.  Bir tutam lavanta ve 2 su bardağı içme suyu kaynatılır ılındıktan sonra sırttaki sivilcelerin üzeri pamuk yardımıyla silinir. Her gün devam edilecek bu yöntem bir hafta devamlı kullanımda etkili olacaktır. Aynı karışım saklanarak bitene kadar bir hafta kullanılabilir. Bir diğer yöntem ise yulaftır. 1 Su bardağı kadar yulafı, 2 su bardağı sıcak suda bekleterek sırt üzerine uygulamak ve 20 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Sonrasında ılık su ile sırt durulanır. Düzenli kullanımda sırttaki sivilcelere iyi geldiği görülecektir.  Çay ağacı yağı da sırttaki sivilcelere iyi gelmektedir. Su ile karıştırılarak uygulanması gereken bu yöntemde sivilcelerin baş düşmanı olarak uygulanabilir.

Sırttaki Sivilceleri Yok Etme Yöntemleri Nelerdir?

Hindistan cevizi kullanmakta sivilceyi yok etme yöntemlerinde oldukça etkili bir yöntemdir. Hindistan cevizinin içeriğinde bulunan anti bakteriyel ve anti mantar sayesinde akneler üzerinde yüksek oranda başarı sağlamaktadır. Bir miktar Hindistan cevizi tozu, bir miktar toz tarçın ve bal karışımı sırttaki sivilcelere uygulandığında mucizevi bir karışım haline gelecektir. Tıkanmış gözenekleri açarak sivilcedeki iltihabı da kurutacak ve kısa süre içerisinde tamamen kurtulmak mümkün olacaktır. Karışımın cilt üzerinde yarım saat kalması ve sonrasında ılık su ile durulanması yeterlidir. Taze ananas kullanılması Sırtta Bulunan Sivilceye Ne İyi Gelir? Sorusunun cevaplarından ve etkili olan yöntemleri arasındadır.  Taze ananas rende rondo ile püre haline getirilir. Pamukla sivilcelere uygulanır. Yarım saat kadar bekletilen ananaslı sivilce arkasından ılık su ile durulama yapılır. Haftada iki defa yapmak etkili olacaktır. Sırttaki sivilceler içinde bol su içilmelidir. Bol su içmek nem dengesinin ve yağ dengesinin sağlanmasında etkili olacaktır. Sırt aynı zamanda terden de korunmalı ve terli kalmamalıdır. Pamuklu giyecekler giymek ter oluşumunun önüne geçecek ve teri alacaktır. Naylon karışımlı iç çamaşırları kullanmakta sırttaki sivilceye neden olacağı için uzak durulması gereklidir.  Sivilceler kesinlikle sıkılmaması gereken oluşumlar olduğu dikkate alınmalıdır. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica