Seyahat Sigortasının Süresi Nasıl Belirlenir?

Seyahat Sigortasının Süresi Nasıl Belirlenir?
Seyahat Sigortasının Süresi Nasıl Belirlenir?

Seyahat sigortası gerek yurt dışına çıkışta, gerekse yurt içindeki seyahatlerdeki olası sağlık sorunlarına karşı yapılması gerekli görülen bir sigorta türüdür. Seyahat sigortası sayesinde aniden gelişen acil durumlarda yatarak ya da ayakta tedavi masrafları karşılanır. Ayrıca bu sigortayı yaptıranlar sağlıkla alakalı her konuda bilgi alabilir. Kişinin tedavi sürecinin tamamlanmasından sonra da, ikametgah adresine nakli yapılabiliyor. Ancak seyahat sigortasının süresi nasıl belirlenir, bu önemli bir konudur. Düzenlenen sigorta poliçesinde bu detaylar kesin olarak belirlenir.

Seyahat Sigortasının Geçerlilik Süresi

Seyahat sigortası eğer yurt dışına yapılacak seyahatler için düzenlendiyse, sigortanın başlangıç süresi ülkeden çıkış yapıldığının pasaportla tespit edildiği tarih oluyor. Ülkeye giriş yapılan tarih ise seyahat sigortasının bitiş tarihi olarak kabul ediliyor.

Seyahat sigortasının yurt içindeki seyahatler için düzenlenmesi halinde; sigortanın süresi poliçede özel olarak düzenlenir.

Seyahat Sigortası Kapsamında Hangi Hizmetler Alınır?

Seyahat sigortası ile başta sağlık olmak üzere kişiler seyahatlerde oluşabilecek çeşitli risklere karşı güvence altına alınır. Trafik kazası, zehirlenme, hastalık, ölüm gibi durumlarda sigortalıya çeşitli hizmetler verilir. Sigorta kapsamında ayakta ya da yatarak tedavi, muayene, hasta nakil, ölüm nakil gibi hizmetler karşılanır. Ayrıca herhangi bir komplikasyona karşı alınması gereken tıbbi destekler içinde ekstra ücret alınarak kişi koruma altına alınabilir.

Seyahat sigortasının süresi, seyahat edilecek ülke, seyahatin süresi, seyahate çıkan kişinin yaşı gibi etkenlerde yapılacak sigortanın prim ücretinin tespitinde dikkate alınacak unsurlardır. Eğer seyahat edilecek ülke risk grubunda olursa, seyahat sigortasının primlerinde ciddi bir artış olabiliyor.

Seyahat sigortasının süresi nasıl belirlenir, bu konuda sigorta şirketinin uzmanlarına danışarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Seyahatiniz ile ilgili detayları uzmanla paylaşarak, seyahatiniz boyunca doğabilecek her türlü riskten korunmanız mümkün olur.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica