Seyahat Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Seyahat Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?
Seyahat Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz ve gitmek için bütçenizin önemli bir kısmını ayırdığınız ama beklenmedik olumsuzluklara karşı sigortalıyı koruyacak bir sigorta çeşididir. Seyahat sigortası, hem yurt dışı hem yurt içi seyahatlerinde meydana gelecek kaza, hastalık, ölü, valiz kaybı gibi olumsuz risklerden bizi koruyan ve seyahatte bizi güvence altına alan bir sigorta çeşididir. Yurt dışı seyahat sigortasının özellikle Avrupa ülkelerinde vize işlemlerinin bir ön koşul olması nedeniyle (Schengl vizesi) vize sigortası olarak da bilinmektedir.

Seyahat sigortasında sigortalının dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar; poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihi, ziyaret edilecek ülkenin vize şartı varsa buna uygunluk ve seyahat edecek kişi sayısı. Seyahat sigortasının fiyatlandırma biçimi gün ve sürelere göre değişmektedir. Bu süre en az bir haftalık en çok bir yıllıktır.

Seyahat Sigortasının Faydaları

Seyahat sigortası olmayan biri, bir Avrupa ülkesinden başka Avrupa ülkesine geçerken sorun yaşayabilir. Seyahat sigortasının en büyük avantajı yaşadığınız ya da yaşayabileceğiniz bir olay karşısında hem dilini hem kültürel yapısını bilmediğiniz bir ülkede size kolaylık sağlaması ve çaresizlik hissini yok etmesidir. Sigorta, çocuklu veya bebekli ailelere de kolaylık sağlamaktadır. Sigortayla çocuğun geçirebileceği herhangi bir rahatsızlık karşısında ilaç ve tedavi imkanı karşılanır.

Seyahat Sigortasının Diğer faydaları

  • Acil mesajların gönderilmesi
  • Gecikme bagaj
  • Vefat eden sigortalının nakli
  • Bagajın bulunması ve gönderilmesi
  • İlaç gönderilmesi

Seyahat sigortası yolculuğunuz boyunca karşılaşabileceğiniz tüm olumsuzluklara karşı sizi güvence altına alır.

Seyahat Sigortası Yaptırmadan Önce Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler

Seyahat sigortası yaptırmadan önce Vize talep ettiğiniz konsolosluktan gerekli bilgiyi almadan sigorta işlemlerini tamamlamak yanlıştır. Bazı konsolosluklar yalnızca onların önerdiği sigorta şirketlerinden bu işlemin yapılabileceğini ön görmüşlerdir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica