Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri
Saç Uzatma Yöntemleri

Saç, biz kadınlar için çok değerlidir. Özenle bakar, tarar, şekillendiririz. Kuaföre gider uçlarından aldırmak isteriz fakat bir bakarız hiç beklemediğimiz kadar kısalmış saçlarımız. İşte bundan sonrası belki bir kaç damla gözyaşı, biraz depresyon, bir nebze can sıkıntısı. Ama değer mi? Kadınlar her halleriyle güzeller. Saçınızı kendi haline bırakıp uzamasını bekleyebilirsiniz. Bazı insanların saçları geç uzar bazılarının da saçları uzasın diye beklemeye sabırları yoktur. Bu durumların en büyük kurtarıcısı bazı saç uzatma yöntemleri. Doğal yağlar, kürler, bakımlar, kremler ile birçok yöntemi var saç uzatmanın. Gelin hep beraber bu yöntemlere bir göz atalım.

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal yağlar ellerimizde, yüzümüzde, vücudumuzda, saçımızda ve birçok alanda bizlere fayda sağlıyorlar. Doğal oldukları için en çok onlara güveniyoruz. Bu yağlara erişmekte çok basit. Aktarlardan kolaylıkla satın alabiliriz. Lavanta yağı saç için bir mucize. Lavanta yağını biberiye yağı, jojoba yağı, kekik ve sedir ağacı yağıyla buluşturarak çok etkili bir saç maskesi yapabilirsiniz. Bu yağ karışımını ocakta ısıtıp saçınıza masaj yaparak sürebilirsiniz.

  • Yumurtanın kokusunu herkes sevmez. Temizlemesi de zor gelir. Fakat yumurta akı da saç uzatma yöntemlerinden bir tanesidir. Yumurta akını saçınıza sürüp, streç filmle saçınızı sarıp bir kaç saat bekletip daha sonra iyice yıkamanız saçlarınıza güç katacak ve uzamasına çok yardımcı olacak.
  • Saçınızın uzaması için yediklerinize de çok dikkat etmelisiniz. Hazır gıdalar tüketmek yerine et ve balık yemeyi tercih etmelisiniz. Sağlığınız içinde daha doğru bir seçim olacaktır. Su hem saç hem cilt hem de sağlık için çok değerli. Günde en az 1,5 litre su içmelisiniz.
  • Soğanı haşlayıp suyunu saçınıza yedirebilirsiniz. Saçınızın uzamasına yardım ederken parlak bir görünüme de kavuşturacak. Kokusu rahatsız edebilir.
  • Duşta saçınızı durularken suyunuza iki üç damla elma sirkesi eklemenizi öneririm.
  • Üzüm çekirdeği yağı saçlarınızın uzamasına yardım edecek. Masaj yaparak saçlarınıza uygulayın ve bir kaç saat beklettikten sonra saçınızı iyice durulayın.
  • Sarımsak da mucizevi bir bakım ürünü. Badem yağıyla birleştirerek saçınıza sürerseniz saç uzamasına yardımcı olduğunu gözlemleyeceksiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica