Saç Nasıl Yıkanır?

Saç Nasıl Yıkanır?
Saç Nasıl Yıkanır?

Herkes canlı, sağlıklı ve parıldayan saçlara sahip olmak ister. Saç, imajımızı en kolay ve güçlü yansıtabileceğimiz yanımızdır. Ancak sağlıklı ve canlı görünen saçlara sahip olmak için saç yıkarken dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar vardır. Her saç tipinde farklı bir yıkama işlemi uygulamak gerekirken, farklı saç tipleri de farklı bakımlara ihtiyaç duyarlar. Peki saç nasıl yıkanır?

Saç Yıkama Yöntemleri

Saç yıkama yöntemleri saçların uzunluğuna ve tipine göre değişse de, saç yıkarken her saç tipi için dikkat edilmesi gereken ortak noktalar bulunur. Öncelikle saçımızın yıkadığımız şebeke suyunun saç için ne kadar sağlıklı olup olmadığını öğrenmeliyiz. Kalitesiz şebeke suları saç dökülmesine hatta saçkırana varan sorunlara yol açabilir. Bunun yanı sıra saçlarımızı yıkarken şampuanı dairesel şekilde ovalamak tüm saç tipleri için faydalı bir yöntemdir.

İnce Telli Saçlar Nasıl Yıkanır?

İnce telli saç tipi, yıkarken de bakım yapılırken de en narin ve en hassas davranılması gereken saç tipidir. Peki ince telli saç nasıl yıkanır? İnce telli saçları yıkarken suyun çok sıcak olmamasına dikkat edilmelidir. Saçınızı yıkadığınız suyun sıcak olması, saç köklerini ve saç dibindeki deriyi tahriş eder, saç diplerinde saç için faydalı olan yağı öldürür ve dökülmesine yol açar. İnce telli saçları yıkarken, elinizle yavaş yavaş ve zaman alarak yıkamanız gerekir. Şampuanı iyice yedirmeli ve hafif hareketlerde birkaç dakika boyunca şampuanlamalısınız. Ardından yıkama işlemini bitirmeden önce saçınızın tamamiyle durulanıp, şampuandan arındırıldığından emin olmalısınız.

Uzun Saçlar Nasıl Yıkanır?

Peki uzun saç nasıl yıkanır? Eğer saçlarınız uzun ise, yıkama işlemi sizin için daha çok alacak demektir. Uzun saçları yıkarken, şampuanın saçınızın her bölgesine nüfuz ettiğinden emin olmalısınız. Uzun saç yıkarken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, suyun ve şampuanın saç diplerine iyice nüfuz ettiğinden emin olmaktır. Uzun saçları yıkarken şampuanı saç diplerinizin olduğu bölümde köpürtmeli, sonrasında oluşan köpükleri uçlara doğru yayarak saçın tamamını temizlemelisiniz. Sonrasında yıkama işlemini bitirmeden önce saçınızı tamamen şampuandan arındırmalı, iyice durulamalısınız. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica