Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?
Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

Saçlarınızı çok seviyor kırılmasını engellemek mi istiyorsunuz? Bunun için yapmanız gereken adımlarınıza dikkat etmektir. Saçınızın dilinden anlamak tamamen sizin elinizde olmaktadır. Aksi takdirde saçlarınız ile vedalaşmak içten bile değildir. Saç kırıklarını engellemek için yaptığınız alışkanlıklarınızdan bazılarına veda etmeniz gerekmektedir. Bunlarda bir kaçını söylemek de size yarar sağlayacaktır.

Öncelikli olarak saçınızı yıkarken çok soğuk ya da çok sıcak su ile yıkamamak gerekmektedir. Bu saçınızı yorar ve kırık saçlarınıza davetiye çıkarmaktır. Saçlarınızı yıkadınız tarama işlemi ile adım atacak iseniz saçınızın kurumasını bekleyiniz. Aksi halde saçınız ıslak iken taramanız saçınızı daha çok kırmaktadır. Saçınızın kuruması dahilinde taramanız da saçınıza yarar sağlayacaktır. Saçınızı kurutmak için kullanılan saç kurutma makinesi de oldukça zararlıdır. Bunun için doğal yöntemleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Saç Uçları Kırıkları Nasıl Giderilir?

Saçlarınıza uygulanan maşa ve düzleştirici aletleri de saçlarınızın kırıklıklarını oldukça arttırmaktadır. Sıcak ile temas ettiğinde saçlarınızın uçları ve dahi kökleri zarar görmekte ve sağlıkla büyümesine engel olmaktadır.

Hiç dikkat etmediniz ve saçlarınızın yıpranmasına kırılmasına sebep oldunuz. Peki, saç kırıkları nasıl giderilir diyorsanız bunun için de yöntemimiz vardır fakat öncelikli olarak düzleştirici ve maşa gibi sıcak aletlere veda etmeniz gerekmektedir. Saçlarınızı kendi doğal akımına bırakmalı ve o yönde besleyici vitaminler sürmeli ve bakmalısınız. Saç yağı sürmeli saçınızda bir süre bekletmelisiniz. Saçlarınızı iki ayda bir uçlarını sağlıklı olması açısından aldırmanız gerekmektedir. Bu saçınızı sağlıkla büyümenize yardımcı olacaktır.

Saç Kırıkları Kestirmeden Nasıl Giderilir?

Eğer durumunuz yoksa saçınızı kendiniz de uçlarını gayet pratik bir şekilde alabilir saçlarınıza bakımlı olmasına yardım edebilirsiniz. Bunun için saçlarınızı biraz düzleştirerek ortadan ikiye bölünüz. Böldüğünüz saçınızı bir sağ bir sol bölmeye atınız ve makas ile uçlarını iki parmağınızın arasına alarak büktüğünüz takdirde uç kısımları yukarıya doğru gelecek ve böylelikle makas işlemi ile kesmeniz gerekmektedir. Bu yöntemle saçınızı kendiniz daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Saçlarınızı boyatmaktan kaçınmanız da oldukça önemlidir. Boyama işlemi de saçınızı fazlası ile yıpratmakta ve yakmaktadır. Bu da saçınızın kırıklarına sebep olmaktadır. Mümkün oldukça doğal yöntemler ile saçınıza bakmanız önem teşkil etmektedir. Böylelikle saçlarını kırılmasından ve dökülmesinden uzak tutmuş olacaksınız.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica