Saç Jölesi Nasıl Yapılır?

Saç Jölesi Nasıl Yapılır?
Saç Jölesi Nasıl Yapılır?

Saçlarınız ne yaparsanız yapın şekil almıyor mu? İnatçı, dağınık, kabarık ya da sık dalgalı bir yapıda mı? Asi saçlarını ne yaparlarsa yapsın yola getiremeyen kişiler için kendileri yapabilecekleri şekilde bir formül bulunmaktadır. Bu formülde evde yapabileceğiniz saç jölesidir. Saç jölesi nasıl yapılır için verilecek tarifle saçlarınızın şekil almasını sağlayabilirsiniz. Dışarıdan almış olduğunuz saç jöleleri kimyasal bir yapı içerisinde olduklarından dolayı saçlarınıza zarar vermeleri oldukça muhtemeldir. Bu sebeple organik bir saç jölesi hem saçlarınıza iyi gelecektir hem de saçlarınızın daha kolay bir şekilde şekil almalarına yardımcı olacaktır. Evde oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz saç jölesi için boş durumda olan bir krem kutusuna veya jöle kutusuna, süzme işlemleri içinde ince bir tülbente veya örtüye ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer jölenizde tatlı bir tarçın kokusu olmasını istiyorsanız içerisine bir miktar tarçın esansı katabilirsiniz. Ama dilerseniz sevdiğiniz bitki kokularının esanslarından da jöle içerisine katabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz ve saç jölesi nasıl yapılır diye sorduğunuz bu jöle tarifi ile saçlarınız kolay bir şekilde şekil alacaklardır. Bukleleriniz ise göz kamaştırıcı bir yapıda olacaklardır.

Evde Yapılacak Saç Jölesi İçin Kullanılacak Malzemeler

Evde kendi başınıza ve alacağınız malzemeleri kullanarak yapacağınız saç jölesi ile dışarıdan aldığınız ve çeşitli kimyasallar ile yapılan saç jölelerine para vermek zorunda kalmayacaksınız. Saç jölesi tarifi için kullanmanız gereken malzemeler oldukça azdır ve hepsini çeşitli aktarlardan bulabilirsiniz. Saç jölesi tarifi için kullanılacak olan malzemeler şunlardır; 2 çay fincanı su, dilerseniz tarçın esansı veya başka bir bitki esansı, 4 yemek kaşığı keten tohumu.

Saç Jölesinin Yapım Aşamaları

Saç jölesi nasıl yapılır? tarifi için uygulanması gereken aşamalar şu şekildedir:

 • Bir tava içerisinde su ve keten tohumunu karıştırarak orta düzeydeki ateş üzerinde tahta kaşık aracılığı ile karıştırarak pişirin.
 • Karışım kıvam alınca ocak üzerinden tavayı alın.
 • Tahta kaşık yardımı ile jöle soğuyuncaya kadar karıştırın.
 • Karışımı tülbent üzerine döküp süzme işlemini yapın.
 • Süzülen jöleyi boşta olan krem veya jöle kutusuna boşaltın.
 • Üzerine almış olduğunuz esansı damlatın.
 • Kapağını sıkıca kapayarak buzdolabı içerisinde bekletin.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica