Romantik Dekorasyon Fikirleri

Romantik Dekorasyon Fikirleri
Romantik Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon her yıl değişen fikirlerin ev sahipliği yaptığı, devamlılığı ve çeşitliliği bol olan bir uygulamadır. Bu uygulamada yaşam alanına göre spor, klasik, dönem temalı konseptin yanında, romantik esintili modelleri de tercih etmek mümkün. Tercihlerimiz doğrultusunda bulunduğumuz mekana kendimizden izler bırakırız. Bu izler renk tonlarında, aksesuar seçiminde belirgindir. Günlük yaşam alanı için daha işlevsel, konforlu bir tarz yaratmak mümkün olduğu gibi daha vintage, eskitilmiş mobilyaların olduğu, dönem havasının estiği mekanlarda yaşamak da tamamen kişisel bir tercih.

Romantik Dekorasyonun Etkisi

Dekorasyonda yumuşak tonlar kullanmak, bulunduğumuz mekana romantik bir hava katar. Krem, beyaz, pudra tonlar romantik dekorasyon uygulamasının vazgeçilmez renkleridir. Kullanılacak mekana göre değişmekle birlikte pastel tonlar da tercih edilebilir; örneğin kırmızı, pembe sevginin renkleri olup kullanıldığı yeri ısıtan bir etkiye sahiptir. Dekorasyonda romantik aksesuar, sadece yatak odasında değil; salonda, çocuk odalarında ya da evin istenilen herhangi bir köşesinde kullanılabilir. Salonda dekoratif şamdanlar, tütsüler romantik dokunuşlar arasında. İnsan üzerindeki etkisi ise, son derece rahatlatıcı ve pozitiftir. Oturma odalarına ya da salonlara konan şömine, son derece romantik etkiye sahip.

Romantik Dekorasyon Fikirleri

Duygusallığın ve aşkın dekorasyona vurmuş hali olan romantik dekorasyon, evin her köşesinde kullanılabilir. Yatak odalarında kokulu mumlar, aydınlık veren açık tonlarda duvar boyalarıyla ve kırmızı, pembe, pudra tonlardaki yatak örtüleriyle hoş bir kontrast yaratabilir. Aynı olmasa da çocuk odalarında da romantik etkiyi yaratmak mümkün; kalpli yastıklar, puflar yatak odalarında olabileceği gibi çocuk oralarında da kullanılabilir. Salon ya da oturma odasına konan taze çiçekler kokusuyla ve görüntüsüyle iyi bir etkiye sahip olacaktır. İncilerle bezenmiş avizeler de dekorasyonun tamamlayıcısı olarak harika bir fikir olabilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica