On Yaş Gençleştiren Maske

On Yaş Gençleştiren Maske
On Yaş Gençleştiren Maske

Yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için her gün ortaya yeni bir ürün çıkıyor. Özellikle kadınların çok kullandığı bu malzemeler, içeriğindeki kimyasallar nedeniyle cilde ve vücuda uzun vadede zarar veriyor. Cildi genç göstermek için tek bir karışım kullanmak yeterli değil. Aynı zamanda beslenme ve yaşam programı ile kompleks bir program uygulamak gerekiyor. Ancak bu süreçte en etkili olan yöntem, maskeler ve cilt ürünleridir. On yaş gençleştiren maske ile birlikte evde kendiniz bir karışım hazırlayarak cildinize bunu uygulayabilir ve olduğunuzdan çok daha genç gösterebilirsiniz. Cildinizdeki siyah nokta, kırışıklık ve kuruma belirtilerini ortadan kaldırabilmek için sizlere önerebileceğimiz maskelerin başında pirinç maskesi bulunuyor.

Pirinç Maskesinin Faydaları

Pirincin içerisinde lineolik asit ve skualen isimli minareller bulunur. Bu maddeler, cildin genel yapısını korumaya alıyor. Bir asit özelliği göstermesi nedeniyle, deri altındaki zararlı maddelerin atılmasını ve yok edilmesini sağlıyor. Bunun yanında skualen maddesi de cildinizin daha parlak, canlı ve nemli görünmesini sağlar. On yaş gençleştiren maske yapımınında pirinç kullanmak hem kısa sürede çözüm bulmayı hem de cildinizi doğru bir şekilde gençleştirmeyi sağlar. Pirinç, aynı zamanda ciltte bulunan ve kansere neden olan kimyasal malzeme etkilerini de temizler. Japonların çok sık kullandığı pirinç maskesi, kısa bir süre önce Avrupa'da da etkisi gösterdi. Hatta bazı kozmetik markaları, ürünlerind pirinç esansları kullanmaya başladı.

Pirinç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

On yaş gençleştiren maske tarifinde pirinç kullanacağımızı belirtmiştik. Peki bu maske nasıl hazırlanıyor. Malzemeler şu şekilde:

  • Pirinç - 3 çay kaşığı
  • Süt - 1 yemek kaşığı
  • Bal - 1 yemek kaşığı

Öncelikle pirinci kaynatıyoruz. Ardından suyunu süzüp, iyice temizledikten sonra bekletiyoruz. Sütü biraz ısıttıktan sonra pirinçlerin üzerine ekliyoruz. İyice karıştırdıktan sonra balı üzerine ekliyoruz. Bu maskeyi, temiz ve kuru bir cilde uygulamak gerekiyor. 10 veya 15 dakika bekledikten sonra maskenizi temizlerken öncede kaynattığınız pirincin suyunu kullanınız. Bu karışım, haftada 1 olarak kullanıldığında 2 ay gibi kısa bir sürede etkisini gösterir. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica