Nem Maskesi, Tüm Cilt Tiplerine Uygun Nem Maskeleri

Nem Maskesi, Tüm Cilt Tiplerine Uygun Nem Maskeleri
Nem Maskesi, Tüm Cilt Tiplerine Uygun Nem Maskeleri

Sıcaklık değişimleri, güneş ışınları, toz, kir ve şehir hayatının getirdiği stres cilt sağlığımız için tehdit oluşturabiliyor. Bu noktada yüz bakımı için nem maskesi oldukça önemli bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Her cilt tipi için ayrı bir nem maskesi bulunurken, nem maskesine en ihtiyaç duyan cilt tipileri kuru ve hassas ciltler oluyor. Yüzün nem dengesi ve cilt sağlığı açısından oldukça faydalı bir yöntem olan nem maskesini evinizde kolayca uygulayabilirsiniz. Aktar ve marketlerden edinebileceğiniz malzemelerle cilt bakımınızın için son derece faydalı bir bakım yöntemi olan nem maskesini yalnızca birkaç dakika içerisinde yapabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nem Maskesi

Kuru ciltler için ideal nem maskesini 1-2 kaşık zeytinyağı ve bu miktarın 3’te 1’i kadar hint yağı ile kolayca yapabilirsiniz. Zeytinyağının cildi besleyen özelliklerinden yararlanma amacıyla yapılan bu tür bir nem maskesi, küçük bir pamuk veya havlu ile yüze hafifçe yüze sürülerek yedirilmelidir. İçeriğindeki zengin mineral ve vitaminler bakımından cilt bakımı için gözde ürünler arasında gelen avokada da nem maskesi yapmak için ideal bir bitkidir. Bir adet avokado ve bir miktar balı karıştırarak hazırlayacağınız nem maskesi, cildinizi temizlemenin yanında besleyip dirileştirecektir. Kuru ciltler için kullanabileceğiniz bir diğer nem maskesi türü ise yumurta ile hazırlanandır. Küçük bir kaşık bal, bir adet yumurta ve bir miktar limon suyunu karıştırarak kolayca hazırlayabileceğiniz nem maskesi, cildinizin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Hassas Ciltler İçin Nem Maskesi

Hassas ciltler, güneş ışıklarından ve dış etkilerden kolayca etkilenirler. Bu cilt tipine sahip olanların günlük düzenli bakım yapmalarında fayda vardır. Bu tip ciltler için bir adet yumurta ve bir miktar yulaf ezmesi ile hazırlayacağınız nem maskesi oldukça faydalı olacaktır. Bu maskesi yüzünüze hafifçe sürüp 10-15 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Hassas ciltler için uygulayabileceğiniz bir diğer nem maskesi ise yoğurt ile yapılandır. Bir miktar yoğurt, yulaf ezmesi ve limon suyunu karıştırarak oluşturabileceğiniz nem maskesini yavaşça yüzünüze yedirip, 10 ila 15 dakika sonra durulayabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica