Nasıl Kredi Çekebilirim? (Öğrenciyim Nasıl Kredi Çekebilirim?)

Nasıl Kredi Çekebilirim? (Öğrenciyim Nasıl Kredi Çekebilirim?)
Nasıl Kredi Çekebilirim? (Öğrenciyim Nasıl Kredi Çekebilirim?)

Acil nakit ihtiyaçlarımızda tercih ettiğimiz krediler bizim için sunulan bir avantajdır. Günümüzde maalesef ki yakınlarımız ve akrabalarımız, bize kalkıp da zor gün için biriktirdiği parasını borç olarak çoğu zaman vermez. Bunun için bizde bankalardan belirli bir dönem, ödeme planı ve uygun bir faizle kredi alırız.  Ama ilk defa kredi çekeceklerin aklında bir soru vardır. Bu soru “nasıl kredi çekebilirim” sorusudur. Bu soru için hiç bilgi sahibi değilseniz yazımızda bu sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Acil Nakit İhtiyacım Var, Ne Yapabilirim?

Maddi olanaklarımız yeterli gelmediğinde ve acil nakit ihtiyacımızda tercih ettiğimiz en baştaki yer bankaların verdiği kredilerdir. Bankalar verecekleri kredi için bazı şartlar öne sürer. Bu şartların başında aylık geliriniz büyük önem taşır. Aynı zamanda ilk defa kredi çekecekseniz, aylık kredi kartı borçlarınızın düzenli bir şekilde ödeniyor olması gerekir. Yani kısaca banka ile ödeme konusunda bir problem yaşamamış ya da yaşamıyor olmanız gerekir. Bu da sizin kredi notunuzun yüksek olması gerektiği anlamına gelir. Kredi notunuzun yüksek olması, bankaya vermiş olduğunuz güvenle alakalıdır. Bu sayede banka size kredi imkanı sağlayacaktır.  Nasıl kredi çekebilirim’ e yanıt olarak; maddi durumunuz iyi ve kredi notunuzda yüksekse bankaya gidip banka personeli ile görüşebilirsiniz. Yanınıza tek almanız gereken nüfus cüzdanınızdır. Buna göre talebiniz değerlendirmeye alınır. Size kredi için onay verdiğiniz takdirde bir ödeme planı hazırlanır. Sözleşmeyi imzaladığınız takdirde de kredi size verilir.

Bankanın Şubesi Dışında Kredi Başvurumu Nasıl Yapabilirim?

Bankaya gitmeden az miktarlı kredileriniz için telefondan kısa mesaj yoluyla T.C. kimlik numaranızı ve istediğiniz miktarı bankanın vermiş olduğu numaraya gönderebilirsiniz ya da internet bankacılığı yolu ile bankanın internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurup, talep ettiğiniz miktarı bankadan alabilirsiniz. Her iki yöntemle de bankadan size anında dönüş yapılacaktır.

Bankadan Kredi Neden Alamıyorum?

Bankadan nasıl kredi çekebilirim, dışında bir de talebinize olumsuz yanıt almanız da mümkündür. Kredi notunuz düşükse ya da talep ettiğiniz miktar yüksek ve aylık gelirinizde talep ettiğiniz miktarı karşılamayacak durumda ise bankadan kredi isteğiniz ret edilebilir.

Kredi Üstüne Kredi Çekilir Mi?

Bankaya şu anda bir kredi borcumuz var, fakat acil belirli bir miktarda da nakit paraya ihtiyacımız var, var olan “kredi üstüne kredi çekebilir miyim?” diye düşünüyorsunuz. Eğer daha önceki ödemeleriniz düzenli ise ve banka tarafından herhangi bir ödeme sorunu yaşamamışsanız, kredi çekmiş olduğunuz banka ya da diğer bankalar size istediğiniz krediyi verecektir. Bunun dışında bankaya iki krediyi de ödeyeceğinize dair bir güven vermeniz gerekmektedir.

Yeni Kredi İçin Hangi Şartlar Gereklidir?

İkinci kredi için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. En başta bankaların size vermiş olduğu kredi notunuz, bu durumda büyük önem taşımaktadır. Bir önceki kredinizin ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamışsanız, elbette ki, kredi notunuz düşük olacaktır.  Eğer aylık ödemeleriniz düzenli ise kredi notunuz yüksek olacağından ikinci kredinizde de size bankalar kolaylık sağlayacaktır. Gelir durumunuz da bankanın göz önünde tutacağı bir durum olacaktır. İkinci kredi ile birlikte ödeme problemi olmaması adına aylık geliriniz de büyük önem taşır. Maddi durumunuz müsaitse ikinci ya da üçüncü krediyi bile alabilirsiniz. Yani kredi üstüne kredi çekebilirsiniz.

Yapılandırma Kredisi

Bazen zaman zaman maddi zorluğa düşeriz ve kredimizin aylık ödemelerini karşılayamayacak durumda olabiliriz. Bankaların sunmuş olduğu bu imkan, tam da bu anda devreye girer. Banka size şöyle bir süreç sunar; şu an olan kredinizi size ödeterek, yeni alacağınız yapılandırma kredisi ile size yeni bir ödeme planı ve uzun bir vade sağlar. Bu da hem sizi maddi olarak rahatlatır, hem de uzun vadeli olduğu için aylık ödemeniz daha düşük miktarda olacaktır.

Yapılandırma Kredisi İçin Nasıl Başvuru Yapabilirim?

İlk krediyi çektiğiniz bankaya gidip, banka görevlisi ile görüşerek, bankanın sağlamış olduğu bu hizmetten yararlanmak istediğinizi belirtmeniz olacaktır.  Böylece banka tarafından herhangi bir zorluk yaşamadan, mevcut krediniz kapatılarak size yeni bir ödeme planı oluşturulur. Banka size ilk kredinizi kapattırıp, bütçenize uyan yeni bir sistem oluşturur. Bu durumda kredi üstüne kredi çekmiş olursunuz. Günümüzde nakit sıkışıklığından kaynaklı çoğu insanın tercih ettiği ve tercih edeceği en rahat yöntem budur.

Öğrenciye Kredi Verilir Mi?

Öğrenciler, eğitim, ev, yemek gibi ihtiyaçlarından dolayı krediye gerek duymaktadır. Özellikle ailesinden ayrı ve evde yaşayan öğrenciler, kira, depozit, fatura gibi bir çok sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Ya da acil ihtiyaçlarında para lazım olabilir. Bu gibi durumlarda kredi almak en cazip gelen seçenektir. Çalışan öğrenciler için durum daha kolaydır. Gelir belgeleri ile rahatlıkla kredi kullanabilirler. Ya da aileden birinin kefil olması durumunda da kredi verilmektedir. Öğrenciye kredi verilir mi? sorusunun cevabı evettir. Çalışmayan öğrencilerde durum daha farklı şekilde işlemektedir. Önceden bankalarla çalışması olan öğrenciler, kredi notları iyiyse kredi çekebilmektedir. Ayrıca kredi kartı ile de kredi çekilebilmektedir. Burada maksimum tutar 3000 tl civarındadır ve 9 taksit yaptırarak ödemeler yapılabilmektedir.

Öğrenciye Kredi Verilir Mi?

Daha önce bahsettiğimiz gibi çalışan öğrencilerin gelir belgesi ile bankaya giderek başvuru yapması yeterlidir. Çalışmayanlar için ise 4 yol bulunmaktadır. Birinci yol elbette ödemeleri düzgün olan bir kefildir. İkinci yol kredi notu ve üçüncü yol da kredi kartı ile alınabilen kredilerdir. Son yol biraz daha düşük ihtimalli de olsa geçerlidir. Öğrenciye ait bir hesap kartında çekmek istenilen tutara yakın para bulunuyorsa bunu göstererek kredi talep edebilirler. Fakat bu yollardan en çok tercih edileni kredi notu ve kredi kartıdır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öncelikle günümüzde kredilere olan ilgi artmıştır. Bu da kredi kullanımına yoğunlaşmayı sağlamaktadır. Acil nakit ve diğer ihtiyaçlarında insanlar direk bankadan kredi çekmeyi düşünmektedir. Ziraat Bankası öğrencilere verdiği kredilerde 36 ay vade imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra Denizbank’ta hem 36 ay vade, hem de 10 bin tl kredi imkanı sunarak öğrencilerin tercih ettiği bankalar arasındadır. Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası da kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. İş Bankası düşük faizleriyle tercih edilmektedir. Son olarak Akbank öğrencilere düşük faiz ve vade planlı krediler vermektedir. Öğrenciye kredi verilir mi? diye merak edenler için bu bankalar kredi veren bankalardan sadece bir kaçıdır. Öğrenciler ihtiyaçlarına göre bankaların faiz oranları ve vade seçeneklerini öğrenerek başvuru da bulunabilirler.

Şirket Üzerinden Kredi Çekme

Bankalar nakte ihtiyacınız olduğunda, küçük bütçeli meblağlara teminat istemezler. Örneğin, bireysel ihtiyaç kredileri gibi kredi türlerinde teminat göstermenize gerek yoktur. Ancak yüksek tutarda isteyeceğiniz krediler için teminat göstermeniz gerekmektedir. Bankalar sizlerin kolayca kredi alması için şirket üzerinden kredi çekme imkanını sunmaktadırlar. İş merkezleri özellikle prestijli ve kaliteli olan şirketler genellikle ihtiyaçlarını bankalarla anlaşarak bu işleri yürütmekte ve bu sayede ekonomik krizlerle karşı karşıya kalmaktan kendilerini korumaktadırlar. Kolay bir şekilde kredi almak için kredi geçmişinizin, yani kredi notunuzun iyi ve düzenli bir grafik çizmesi gerekmektedir.

Şirket Üzerinden Kredi Veren Bankaların İstedikleri Şartlar Nelerdir?

Şirket üzerinden kredi çekme konusunda bir çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Başta Garanti bankası ve Vakıf bank olmak üzere pek çok banka bu konuda sizlere yardımcı olmaktadırlar ve sizlere en makul en uygun fiyatlarla kredi vermektedirler. Bu kredilerin  bankalar tarafından size verilmesi için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle küçük, orta ya da büyük ölçekli işletmeler bankalardan kredi alabilmek için mevcut bir şirkete sahip olmaları gerekmektedir. Şirketiniz 1 yıl aktif olarak çalışmış olması lazımdır. Ancak bu  şartlara uyulduğunda bankalar şirket üzerinden kredi çekme imkanına sahip olabilmektedirler.

Şirket Üzerinden Kredi Veren Bankalar

Şirket üzerinden kredi verme konusunda bir çok banka sizlere makul teklifler sunmakta ve düşük faiz oranlarıyla da sizleri rahatlatmaktadırlar.

Finansbank; iş yeri ihtiyaç kredisi ve finansbank kobi kredisiyle şirketinizin ihtiyaç duyduğu ve istediğiniz bütçeye göre durum değerlendirmesi yapan ve ona göre fiyatlar sunan Finansbank  120 aya kadar varan vade seçenekleriyle uygun faiz oranlarıyla ihtiyaçları  gidermenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Vakıfbank; Bir çok kredi paketi seçeneğiyle bu konuda şirketlere kredi vermektedir. Vakıfbank kobidost kredisiyle vergilerinizi, alım satım işlemlerinizi, hayat sigortası işlemlerinizi, sgk bağkur ödemelerinizi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası; şirket üzerinden kredi verme konusunda pek çok seçenek sunan Garanti bankası iş yeri mortgage paketiyle şirket ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılamak amaçlı sunulmuştur. 96 aya kadar varan vade seçenekleriyle ve düşük faizlerle sizlerin ihtiyacınızı gideren bir seçenektir.

Kuveyttürk Kredileri Neler?

Günümüz de kredi çekme işleminin yaygınlaştığı gözle görülür bir değişimdir. Bankalar da, bunu fırsat bilip kredi seçeneklerini günden güne artırıyorlar. Kuveyttürk'te bu bankalardan birisi. Güven veren bankaların içerisin de bulunan Kuveyttürk müşterilerine güven verirken özverili davranmayı da aksatmıyor. Aynı zamanda da müşterilerini tanımak ve onlara güvenmek için kredi notu uygulaması ile müşterilerine kredi verip veremeyeceğine karar veriyor. Kuveyttürk'ün bir diğer özelliği ise 65 ilde en az 1 tane en çok 5 tane şubesinin bulunması. Kuveyttürk kredileri neler? Kuveyttürk'ün şubesinden bahsetmişken internet bankacılığının da gelişmiş olduğunu bilmenizi isterim.

Kuveyttürk’ün Kredi Fırsatları

Kuveyttürk Türkiye’de fazlaca adından bahsettiren bir bankadır. Bunun en temel sebeplerinden birisi de yaptığı işlemlerin çok oluşudur. Kredi fırsatlarının çeşitliliği insanların bankaya daha çok güvenmesini sağlıyor ve işini yaptığını düşündürtüyor. Kuveyttürk’ün kredi fırsatları “İhtiyaç Kredileri”, “Konut Kredileri” ve “Taşıt Kredileri” olarak üçe ayrılıyor. Kuveyttürk kredileri neler?

 • İhtiyaç kredilerinde ödeme zamanı arttıkça faizin yükselmesi durumuyla karşılaşılmıyor. 12 ay da ödeyeceğiniz kredinin faizi yüzde 1.20 ise 36 ay da ödeyeceğiniz kredinin faizi de yüzde 1.20 olarak değişmiyor. İhtiyaç kredilerinin bir diğer özelliği ise ipotekli ihtiyaç kredisi, eğitim kredisi, evlilik kredisi ve tatil kredisi olarak dörde ayrılıp kredi çekme imkânlarınızın çoğalmasıdır.
 • Konut Kredileri ise Konut için kredi çekecekseniz yüzde 0.98, işyeri ve arsanız için seçecekseniz yüzde 1.20 ve kentsel dönüşüm için seçecekseniz yüzde 1.25 ‘ten başlayan yenilenebilir faiz oranları ile hizmet sunuyor. Konut kredilerinin yüzde oranı ödediğiniz zamana göre değişebiliyor. Örnek olarak konut kredisi çektiniz ve 5 ay boyunca ödediniz 5 ayın sonunda faiz oranı yükseliyor ve diğer aylar bu faiz oranı ile ödemeye devam ediyorsunuz. Faiz oranlarını ve nasıl ödeyeceğinize dair bilgileri herhangi bir Kuveyttürk şubesinden öğrenebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz il de şubesi yoksa internetten de bilgi edinebilirsiniz. 
 • Taşı kredileri ise araç ve 2. El araç finansmanında faiz oranlarını yükseltmeden ödeme olanağı sağlıyor. Ticari araç finansmanında ise faiz yüzdesi 1.27 ile başlıyor. Ödemeye devam ettiğiniz diğer aylar da faiz oranı yükselebiliyor ya da düşebiliyor. 

Krediyi Geç Ödersem Ne Olur?

Bir çoğumuzun bankalara taksit ve kredi borcu gibi ödemeleri bulunuyor. Bu ödemeler bazen gecikebiliyor ve ödemeleri aksatılabiliyor.
Kredi kartınızı ödeyebilecğiniz miktara göre kullanmaz iseniz yani kullandığınız para miktarını ödeyemezsiniz. Krediyi geç ödersem ne olur? Bankaların vatandaşa tanıdığı kredi çekme fırsatları düzenli olarak ödeyebilecek bireyler için bir fırsat oluyor fakat Kredi çektikten sonra ödeyemeyecek bireyler birçok yasal işlemlere maruz kalıyor. Bankaların kredi çekmeden önce ödeyip ödeyemeyeceğinizi kararlaştırarak krediye başvurmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Kredi borcu ödenmezse ne olur?

Kredi borcunuz en başta kredi çekerken fazla gelmese de ödemeye başladıktan sonra omzumuza bir yük olarak biner. Bazen  kredilerimizi hiç ödeyemeyiz bu da yasal işlemlere maruz kalmamızı sağlar. Bazen de  işlerimizi  yoluna koyduktan sonra  kredilerimizi de  düzenli olarak ödeyip sorunsuz olarak borcumuzu bitiririz. Eğer kredi borcunuzu hiç ödeyemeyecekseniz size tanınan 90 gün sonunda yasal takibe maruz kalırsınız. Yasal takibe maruz kalmanız Merkez bankanın Kara listesinde adınızın işlenmesine sebep olur. Kara listede olmanız ise 5 yıl boyunca bankalardan hiçbir Kredi ya da borç almanızın yasaklanmasına neden olur.

Yasal takip aşamasına gelmemek için ne yapılabilir?

Aslında banka ilk kredi gecikmenizin  sonrasında 3 ay süreyle size borcunuzu ödeme hakkı tanır. Krediyi geç ödersem ne olur? Yani 90 gün boyunca sizin kredinizi ödemenizi bekleyebilir fakat bu 90 gün ödeyemediğimiz borçların gecikme faizi ödemelerinize yansır. Kredi taksitlerinizi aksatmaya başladığınızdan itibaren verilen 90 gün içerisinde taksidinizi ödemek için bir çözüm bulmanız icradan kıl payı kurtulmanızı sağlar. Eğer yasal takibe alınırsanız sadece ödediğiniz kredi de değil ilerde yapacağınız banka işlemlerinde ve kredi işlemlerinde ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Bu yüzden ilk taksidinizin gecikmesinden sonra az da olsa kredinize ödeme yapmanız da fayda var.  Eğer kredi taksitleriniz daha çok gecikecekse ve ödeyemeyecekseniz kalan kredi borcunuzu bankaya gidip yapılandırmanız borcunuzu daha kolay ödemenize sebep olacaktır. Krediyi geç ödersem ne olur? Son olarak bankaların yasal takibi başlamak için en az üç ayı doldurmaları gerektiğini unutmayınız. Bu üç ayda ödemeniz gereken miktarı ödeyerek geçirmek icradan kurtulmanıza sebep olur.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

 1. profilharryjim598@gmail.com

  Pentru solicitari urgente de credit, va rugam sa vizita?

 2. profilHarry

  Pentru solicitari urgente de credit, va rugam sa vizita?i:harryjim598@gmail.com

 3. profilLola Daniel

  Merhaba

  Finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 2000 - 50 000 000.00 arası krediler sunuyoruz, güvenilir, güçlü, hızlı ve dinamik, krediyi kontrol etmiyoruz ve bu süre zarfında dış krediler için% 100 garanti veriyoruz.

  Ayrıca tüm kredileri tüm krediler için% 3 faiz oranı ile ödünç verdik .... Eğer ilgileniyorsanız, bu e-posta ile bize geri dönün.

  Saygılarımla,

  Bayan Lola Daniel
  eaglehomemortgage001@gmail.com

 4. profilAlexander

  Ben Alexander Alexis, emlak ve her türlü işletme finansmanı için özel bir borç veren ve kurumsal finansman. Ayrıca bireylere, firmalara ve kuruluşlara da kredi veriyorum. Yıllık% 3'lük aylık fiyat, Aylık bazda% 0,5, Kredi bazında belirleyicidir. Daha fazla bilgi için bize ulaşın
  E-posta adresimize ulaşabilirsiniz: avantcreditfinancials@gmail.com

  whatsapp +1 409 600 9050

  Selamlar.
  Alexander Alexis

  acil kredi teklifi

 5. profilROSELYN JAMES

  Merhaba.
  Sahte bir Kredi Şirketi tarafından bir krediyi reddettiniz mi, Faturalarınızı ödemek için Acil Kredi ihtiyacınız var mı, teminatsız kredilere ihtiyacınız var mı, Bir işletme kredisi mi arıyorsunuz? kişisel kredi, konut kredisi, araç kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, risk sermayesi vb. İşletmelere ve bireylere% 2 faiz oranının düşük ve uygun fiyatlı bir faiz oranıyla borç vermesi için finansal bir Fırsat yarattık. acil kredi almak istiyorsan? Lütfen bugün bize E-posta ile ulaşın

 6. profilROSELYN JAMES

  Merhaba.
  Sahte bir Kredi Şirketi tarafından bir krediyi reddettiniz mi, Faturalarınızı ödemek için Acil Kredi ihtiyacınız var mı, teminatsız kredilere ihtiyacınız var mı, Bir işletme kredisi mi arıyorsunuz? kişisel kredi, konut kredisi, araç kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, risk sermayesi vb. İşletmelere ve bireylere% 2 faiz oranının düşük ve uygun fiyatlı bir faiz oranıyla borç vermesi için finansal bir Fırsat yarattık. acil kredi almak istiyorsan? Lütfen bugün bize E-posta ile ulaşın

 7. profilpeter win

  bugün kişisel bir kredi veya işletme kredisine ihtiyacınız var mı?
  % 2 faiz oranı kredisi sunuyoruz

 8. profilMR: CHRISTIAN DAVID ŞARKI

  Finansal problemlerinizi çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Biz iş kredileri, kişisel krediler, ev kredileri, kredi kredileri, düğün kredileri, öğrenci kredileri, araç kredileri, banka kredileri ve faturaları ödemek için kredi sağlar. Ne kadar kötü olduğunu biliyorum
  Kredi notu. Size hala gerekli kredi miktarını sunabiliriz. Kara listeye sahip müşteriler için de kredileri onaylıyoruz.

 9. profilMR: CHRISTIAN DAVID ŞARKI

  Finansal problemlerinizi çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Biz iş kredileri, kişisel krediler, ev kredileri, kredi kredileri, düğün kredileri, öğrenci kredileri, araç kredileri, banka kredileri ve faturaları ödemek için kredi sağlar. Ne kadar kötü olduğunu biliyorum
  Kredi notu. Size hala gerekli kredi miktarını sunabiliriz. Kara listeye sahip müşteriler için de kredileri onaylıyoruz. Eğer ilgileniyorsanız, bizimle iletişime geçin

 10. profilJosef wilmer

  Kişisel ya da iş kullanımınız için nasıl para kazanacağınızı biliyor musunuz? herkese sadece% 2 oranında finansman sağlıyor,

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica