Mısır Ununun Cilde Faydaları, Mısır Unu Peelingi

Mısır Ununun Cilde Faydaları, Mısır Unu Peelingi
Mısır Ununun Cilde Faydaları, Mısır Unu Peelingi

Günümüzde hemen hemen her kadın artık cilt bakımları için dışarıya para vermek istememektedir. Bu sebeple de, evlerinde doğal yollar ile cilt bakımlarını yapmak istemektedirler ve yapmaktadırlar. Bu sebeple evde cilt bakımı yapmak için kullanılabilecek mısır unu peelingi, evlerde yapılacak cilt bakım ürünlerinden bir tanesidir.

Mısır unu yardımı ile ev ortamında hazırlanabilecek peeling sayesinde sürekli olarak bakım yapmış olduğunuz cildinize ideal bir temizlik yapmış olacaksınız. Yapmış olduğunuz temizlik ile de cildiniz ölü hücrelerinden arınabilecektir.

Özellikle cildi üzerinde siyah noktalar veya cilt lekesi problemi olanlar varsa tarifi verilecek olan mısır unu peelingini mutlaka yapmalılar ve ciltlerinde oluşan bu olumsuz durumdan ciltlerini arındırmalıdırlar.

Mısır Unu Peelinginin Tarifi

Mısır unu peelingini yaparak cildine uygulamak isteyen kişilerin yapacakları işlemler için gerekli olan malzemeler şunlardır:

  • 1 yemek kaşığı yoğurt,
  • 1 yemek kaşığı kil,
  • 1 yemek kaşığı limon suyu,
  • 1 yemek kaşığı mısır unu.

Bu 4 farklı malzemenin hepsini alabilecek bir kasenin içerisine koyun ve birbirlerine iyice karışacak bir şekilde karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı cildinizin yiyeceği bir şekilde uygulayın. Uygulama işleminden sonra 5 dakika bekleyerek cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildinizi temizlerken ılık su ile temizlemeniz ve yıkarken ise soğuk su ile yıkamanız cildinizin normalden daha da çok canlanmasına neden olacaktır. Bu işlemleri haftada 1 kez uygulamanız cildiniz için yeterli olacaktır.

Mısır Unu Yardımı ile Siyah Nokta Temizleme İşlemi

Mısır unu peelinginin yanı sıra mısır unu kullanarak cildinizde bulunan siyah noktaları da temizlemeniz mümkündür. Bu işlem için size gerekenler 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı mısır unudur.

Yoğurdu ve mısır ununu alacak boyutta olan bir kasenin içerisine mısır unu ile yoğurdu koyup, bu iki malzemeyi karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışım özellikle siyah noktalarınız için iyi gelecektir. Yüzünüzdeki siyah nokta olan bölgelere bu karışımı uygulayın. Uygulama yaparken dairesel bir şekilde bunu yapmanız daha faydalı olacaktır. Bu arada uygulama işlemi sırasında gözünüze gelmemesine dikkat ediniz. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica