Lazer peeling nedir? Nasıl uygulanır?

Lazer peeling nedir? Nasıl uygulanır?
Lazer peeling nedir? Nasıl uygulanır?

Yaşlanmanın ve olumsuz çevre koşulları olan güneş, kozmetik ürünler, çevre kirliliği, makyaj malzemeleri ve diğer olumsuzlukların etkisi ile birlikte zaman içerisinde cilt üzerinde ve özellikle yüz bölgesinde kırışıklıklar ve renk düzensizlikleri oluşabilmektedir. Lazer Peeling cilt üzerinde oluşan bu olumsuzlukları ortadan kaldırılması veya cilt üzerindeki belirginliğinin azaltılması amacı ile insanlar tarafından kullanılmaktadır. Lazer Peeling özellikle yüz bölgesinde ağzın ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesine ve cilt kalitesinin yükseltilmesinde en önemli ve etkili yöntemlerden biridir. Lazer Peeling amacı ile kullanılmakta olan ve dünyada birkaç tanınmış lazer üreticisinin cihazları bulunmakta ve kullanılmaktadır.

Lazer peeling nedir? 

Lazer Peeling işlemi sırasında cildin üst tabakası, kişinin doktoru tarafından belirlenecek bir uygun derinlikte kaldırılma ve soyma işlemi yapılmaktadır. Cildin üst tabakasında yapılacak olan derinlik çalışmasında cildin durumu, işlemlerden sonra alınmak istenen sonuca ve yapılacak olan özel bakım ile yapılacak olan iyileşme süresi ile ilgili kişinin beklentisine göre belirlenen bir durumdur.

Lazer Peeling Yöntemi Hangi Durumlar İçerisinde Uygulanmaktadır?

Lazer Peeling yöntemi, özellikle yüz bölgesinde oluşan olumsuz durumlar için uygulanmaktadır. Lazer Peeling yönteminin özel olarak uygulanmakta olduğu durumlar şunlardır:

  • Özellikle ağız kenarı ve göz çevresinde ulaşılması oldukça zor olan bölgelerde bulunan kırışıklıklar için,
  • Ciltte oluşan skarlar yani yara izleri için,
  • Ciltte oluşan yüzeysel güneş lekeleri için,
  • Aktinik keratos,
  • Yıpranan cilt görünümü için uygulanmaktadır.

Lazer Peeling ile Yapılan İşlemler Vücutta Hangi Bölgede Uygulanmaktadır?

İnsan vücudunun çeşitli bölgelerinde Lazer Peeling işlemi uygulanmaktadır. Lazer Peeling vücutta cilt soyma işleminin yapılmasıdır. Lazer Peeling’in en çok tedavi yöntemi olarak kullanıldığı bölgeler yüz ve boyundur. Lazer Peeling, klasik olarak yapılan plastik cerrahi ameliyatları sonrasında çıkan sonuçların daha da iyileştirilmesi için operasyonlar ile birlikte kombine bir şekilde kullanılabilmektedir.

Lazer Peeling işlemlerinde alınacak olan sonuçların çalışılacak olan cilt derinliği ile ilgili birebir bir ilgisi bulunmaktadır. Belli bir iyileşme sürecini geçirme imkanı olan hastalarda cilt üzerinde daha derin çalışma imkanları bulunmaktadır ve Lazer Peeling için tek seans içerisinde oldukça olumlu seanslar alınabilmektedir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica