Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar
Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar kara listede bulunanlara af çıktıktan sonra kredi notu düşük olan kişilere de kredi verme imkanı tanımıştır. Bu bankalar Denizbank, Akbank, İng bank, Teb Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Finansbank ve ICBC Bank'tan oluşur. Burada bahsi geçen bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi vermenin yanı sıra icralık olan kişilere de kredi imkanı sunar.

Kredi Notu Kötü Olanlara Hangi Şartlarla Kredi Verilir?

Bu bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi verirken kişilerin bazı şartları yerine getirmesini bekler. Bu şartlardan ilki kişilerin mutlaka gelir beyanında bulunmasıdır. Kişiler gelir beyanında bulunduktan sonra banka tarafından kefil istenebilir ve yine bankanın isteğine göre ek teminat da istenebilir. Fakat şu da bilinmelidir ki kişiler en fazla yüz bin TL kredi çekebilme şansına sahiptir.

Kefil İle Kredi Başvurusu Yapma

Sicili bozuk olan kişiler kredi notlarının düşük olması nedeniyle bankayla bağını tamamen koparmayabilirler. Kişiler bir kefil bularak bankadan kredi çekme imkanı bulunur ama herkes kefil olamaz. Kişilerin kefil olabilmesi için birtakım şartları yerine getirmesi ve bankaya güvence vermesi gerekir. Eğer kefiller uygun şartlara sahip ise kişiler kefilleriyle birlikte kredi çekebilirler.

İpotek İle Kredi Başvurusu Yapma

Kişiler kendi üzerine kayıtlı olan gayrimenkulleriyle ( ev, arsa, tarla) ipotek yöntemini kullanarak kredi çekme imkanına sahiptir. Kişiler üzerlerine kayıtlı gayrimenkullerle birlikte kredi başvurusunda bulunmaya gidebilirler. Kişilerin güvence olarak sunduğu gayrimenkuller kişilerin borçlarını ödeyememesi halinde bankalar tarafından haciz edilebilir. Ayrıca verilecek kredi gayrimenkulün değeri üzerinden hesaplanır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sicili bozuk olan kişilere kredi veren tüm bankaların müşteri temsilciliği aranarak kredi talebinde bulunulabilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica