Kredi Kartı Limitinden Fazla Harcama

Kredi Kartı Limitinden Fazla Harcama
Kredi Kartı Limitinden Fazla Harcama

Kredi kartı limitiniz sizin kullanabileceğiniz, kredi kartının geçerli olduğu her yerde nakit para kullanmadan yapabileceklerinizin ölçüdür. Bunu banka gelir durumunuza, ödeme düzeninize bağlı olarak belirler. Kredi kartı limitinden fazla harcama gibi bir durum söz konusu değildir. Limitinizin üzerinde işlemler gerçekleştirdiğinizde banka tarafından durdurulursunuz ve bu alışverişi yapamazsınız. Kredi kartlarına limit konulması amacı sizleri gereksiz ve fazla borçlanmadan kurtarmak ve ödeyemeyeceğiniz miktarlardan uzak tutmaktır. Tamamen müşteri çıkarları düşünülerek oluşturulan kart limitleri sayesinde fazla harcama yapmaktan ve kendinizi ödeyemeyeceğiniz borçlar altına sokmaktan kurtarırsınız. Kart limitleri sizin aylık gelir durumunuza göre belirlendiği için geri dönüşü olmayan hatalar yapmanız da engellenmiş oluyor.

Kart Limitinizi Düşünerek Kullanmalısınız

Kart limitiniz ne olursa olsun aylık gelir ve gider durumunuza göre hareket etmelisiniz. Kredi kartını bir geçim kaynağı olarak düşünmemelisiniz. Akıllıca kullandığınızda işlerinizi tamamen kolaylaştıran kredi kartları yanlış kullanımında sizlere zorluklar çıkarabilir. Kredi kartı limitinden fazla harcama gibi de bir durum söz konusu olmayacağı için yüksek borçlar altına zaten girmeyeceksinizdir. Bu limit sizleri düşünülerek oluşturulduğu için geliriniz arttığı ya da ödemelerinizde hiçbir sorun yaşamadan ilerlediğinizde banka tarafından limit arttırma isteğiniz bulunup bulunmadığı sorulabilir. Aynı şekilde sizler de kart limitinizi gelir durumunuzu arttırdığınızda limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Bankalar her durumda sizin aleyhinize olan her türden girişimden kaçınacaktır.

Kredi kartı limitinden fazla harcama gibi bir ihtiyacınız oluştuğunda bunun gerçekleşmeyeceğini bilmelisiniz. Kredi kartı limitiniz ne ise bunun üzerinde bir alışveriş yapmanız bu limiti aşmanız söz konusu olamaz. Kartınızın limitini yükseltmek için dönem borçlarınızı zamanında ve eksiksiz yatırmalısınız. Kredi kartınızı akıllıca kullandığınızda banka bunu kendisi de teklif edebilecektir. Üzerinizde fazla nakit taşımayı istemiyorsanız da limitinizi arttırarak bu yükten kurtulabilir ve daha güvenli olabilirsiniz. Kendiniz için en doğru olanı seçmeli ve kredi kartınızı kullanırken de kendi çıkarlarınızı ve gelecek dönemlerdeki durumlarınızı kontrol etmelisiniz. Akıllıca yapılan adımlarla kredi kartı sizler için bir yük değil, büyük bir yardımcı olacaktır. Bu tamamen sizlerin elindedir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica