Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapabilirim?
Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapabilirim?

Kredi kartı için başvurdunuz fakat olumlu bir sonuç almadınız. Başka bankaları denediniz ama onlarda kredi kartı onaylamadı. Bu tarz durumların birkaç nedeni vardır. Neden kredi kartı alamıyorum diyorsanız bu nedenlere bakmanız gerekir.

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapabilirim?

Kredi kartı için bankaya başvurduğunuz da sizin ve banka arasında kredi ilişkisi başlar. Bu ticari bir ilişkidir. Siz nasıl dilediğiniz bankaya gidip kredi kartı için başvuruyorsanız banka da kartı vereceği kişiyi seçer. Ödeme gücü var mı, kara listede mi, düzenli ödeme yapabilir mi, kredi notunuza da bakarak onay verir ya da onaylamaz. Her iki taraf da kazancını ve riskini değerlendirir. Bankaların değerlendirme de kullandıkları bilgiler;

  • Kredi kayıt bürosu puanı (KKB); kredi notu denilen puandır. Bankalarla ilişkinizde ki geçmişiniz de puanlama veren sistemdir. Bankalar, belirli bankaların oluşturduğu bu ortak veri havuzundan puanlamaya yani geçmişinizdeki ödemelerinize, geciken ya da ödemesi bekleyen borç varsa KKB puanınızı kötü yönde etkileyebiliyor. Birçok banka bu puanın kötü olmasından dolayı kredi kartı vermiyor.
  • Birçok kredi kartınızın olmasından dolayı bankalar kredi kartı vermeye olumlu bakmaz tabi gelirinizi kontrol ederek bunu yaparlar. Örneğin; geliriniz yok ve bir tane kredi kartınız var. Bu sebepten dolayı başvurduğunuz banka size 2. Bir kredi kartı vermez ödeme zorluğu yaşayacağınızdan dolayı. Ya da düşük bir geliriniz var fakat fazlaca kredi kartınız var ödemelerinizi aksatmışsanız, tekrar bir tane daha vermezler genelde.
  • Kredi kartı alamıyorum demenizin en büyük sebeplerinden birisi olan kara listedir. Kara liste; bir bankanın finans ürünü yüzünden icralık olduğunuz da, hatta 3 ay ödemezseniz kredi kartı borcunuzu icralık olursunuz. Avukatlık olduğunuz için icradan dolayı kara listeye alınırsınız.

 Borcunuzu hemen kapatsanız bile kara listeye düştüğünüz için hemen çıkamazsınız. 5 yıl sonra bankalardan herhangi bir finans ürünü için başvurabilirsiniz. 5 yıl boyunca hiçbir banka size kredi ya da kredi kartı vermez. Eğer kara listede iseniz bu sebeple de sizlere olumlu dönüş yapmamaktadır bankalar. Kredi kartı alamıyorum demenizin sebebi belki de budur.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  1. profiljane

    Merhaba,
    Bu, genel kamuoyuna, özel bir kredi veren kurum olan Bayan Jane Alison'ın herhangi bir maddi yardıma ihtiyacı olan herkes için finansal bir fırsat yarattığını bildirmek içindir. Açık ve anlaşılır bir şart ve koşullar altında bireylere, firmalara ve şirketlere% 2 faiz oranıyla kredi veriyoruz. e-posta ile bugün bize ulaşın, böylece size kredi şartlarımızı ve koşullarımızı verebiliriz: (saintloanss@gmail.com)

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica