Korkularımı Nasıl Yenebilirim

Korkularımı Nasıl Yenebilirim
Korkularımı Nasıl Yenebilirim

Herkesin çeşitli korkuları vardır ve bunları yenmek yalnızca bizim elimizdedir. Korkularının hayatın tadını çıkarmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Korkularının senin hayatını yönetmesine izin verme. Korktuğun şeylerin çözümlerini uzaklarda arama bil ki çözüm çok yakında, senin içinde ve derinliklerinde saklı ve bir mucize gerçekleşmesini bekleme aradığın mucize senin içinde onu ortaya çıkartmayı dene.

Farkındalık

Hissettiğin korkunun farkına varmak en önemli kuraldır. korkunu yenmek istiyorsan hissettiğin korkunun farkına var ve nedenini bulmaya çalış, unutma nedensiz sonuç olmaz. Her korkunun içimizde yatan farklı nedenleri vardır, yaşadığımız bir olay yada bir anı bu korkumuzu tetiklemiş olabilir. Korkularımızın başlangıcı yaşadığımız olayların bizi etkilemesiyle oluşur, korkularımızı fark ederek en önemli ilk adımı atmış oluruz

Kendini keşfet

Kendini, keşfe hazır bir gezgin olarak düşün, yaşadığın korkularında hiç keşfedilmemiş engin bir deniz yada koca bir gezegen olarak düşün. Bunu ilk keşfe çıkan sensin. Tüm dikkatini korkunun üzerine ver ve ona odaklan bu korkuyu nasıl yenebilirsin yada nasıl düzelebilirsin onu düşün ve öyle hareket et. Hiç bir harekette bulunmadan, sadece korkunu incele. Bu sayede, korkun artık bilinmeyen bir yabancı olmaktan çıkar sen çıktığın keşfi başarıyla bitirmiş olursun. Ne istediğine odaklan ve onunla bağlantı kur. Değişimin gerçekleşmesi için, eski ve korku dolu halinden kurtulma arzunun, alışkanlıklarından daha kuvvetli olması gerekir. Kendine sürekli olarak, odaklanma arzunu ve bunun neden önemli olduğunu hatırlat, korkularını yenemezsen neler yaşayabileceğini ve hayatın senin için ne kadar zorlaşacağını düşün. Korkularını yenme konusunda kararlı ol.

Korkularının yerine başka duygular koy

Korkuların yerine, gerçek arzu ve isteklerinden doğrultusunda bir seçim yap, korkularının yerini sevgi ve şefkatle doldur. Kendi başarını takdir et, bunları yaparak korkularından adım, adım uzaklaşmış oluyorsun. Artık korkunun yönettiği, çaresiz bir kurban olmamanın verdiği özgürlüğün tadını çıkar korkularından uzaklaştıkça daha özgür olacağını hayal et.

Korkularının üzerine git

Yüksekten korkuyorsan yüksek yerlerde durmaya çalış, köpekten korkuyorsan bir köpek al ve onun bakımını üstlen, sudan korkuyorsan sık, sık denize git. Bunlar gibi korkularının üzerine git ve kendi kendine terapi yap. Korkularını yenmek senin elinde, sen her şekilde bunların üstünden gelebilirsin. Korkularından korkmayıp üzerine gidersen korkularının senden uzaklaştığını göreceksin.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica