Koltukta Kumaş Seçiminin Önemi

Koltukta Kumaş Seçiminin Önemi
Koltukta Kumaş Seçiminin Önemi

 

Koltuk seçiminde koltuğun modeli ve rengi elbette çok önemlidir. Ancak koltuğun modeli ve rengi kadar kumaşı da oldukça önemli bir yere sahiptir. Koltuklarınız için kumaş seçimi yaparken, dikkat edeceğiniz en önemli nokta, kumaşın türüdür. Zamanınızın çoğunun koltuklar üzerinde geçeceğinden koltuklarınız ister istemez kirlenir ve istenmeyen lekelere maruz kalabilir. Bu yüzden seçeceğiniz kumaşın kolay temizlenebilir ve silinebilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Günümüzde leke tutmayan ve rahatlıkla silinebilen kumaşlar daha çok tercih edilmektedir. Siz de bu kumaşlardan tercih ederek koltuklarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Bu kategoride tay tüyü kumaşlar oldukça sık tercih edilen kumaş türüdür. Tay tüyü kumaşların aksine deri kumaşlar ise artık tercih edilmeyen bir kumaş türüdür. Deri koltuklar, kışın üşüten ve yazın terleten bir yapıya sahip olduğundan pek tercih edilmez.

Koltuk Kumaşınız Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Koltuklar için kumaş seçiminde dikkat edilecek diğer bir husus; kumaşın kaliteli olmasıdır. Eğer dayanıklı bir kumaş seçmezseniz koltuklarınız daha eskimeden yırtılacaktır. Günümüzde sıkça başvurulan bir yöntem ise, eskiyen ya da kullanmaktan sıkıldığınız koltuklarınızı kaplatmaktır. Kaplatma işleminde sizin tercih ettiğiniz bir kumaş türü kullanılacaktır. Dolayısıyla tercihinizi kir ve leke tutmayan, kolay temizlenen kumaşlardan yana kullanın.

Koltuklar, oturma odalarınızın en önemli parçalarıdır. Ev dekorasyonunuz için koltuk kumaşlarınızın seçimi çok önemlidir. Seçeceğiniz kumaşın rengi odanız ile uyumlu olmalıdır. Kumaş renginiz sizin stilinizi yansıtır ve odanızın havasını değiştirir. Son zamanlarda çiçek desenli kumaşlar moda iken, sadelikten yana olanlar açık renkleri de tercih edebilir. Açık renkte bir kumaş odanızı olduğundan daha geniş ve refah gösterecektir. Koyu renkli kumaşlar toz tutan bir yapıya sahip olduklarından tercihlerinizi bu yönde kullanmamalısınız. Koyu renkli kumaşlar, toz tutmasının yanı sıra odanızı karanlık ve kasvetli gösterecektir. Canlı bir dekorasyon ile odanızın sıcak bir görünüme sahip olması sizin elinizde...


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica