Kolay Peeling Tarifi, Evde peeling nasıl yapılır?

Kolay Peeling Tarifi, Evde peeling nasıl yapılır?
Kolay Peeling Tarifi, Evde peeling nasıl yapılır?

Cildimizi oluşturan 3 katman bulunmaktadır. Bunlardan yüzeyde bulunan ve epidermis olarak adlandırdığımız katmanın belirli aralıklarla yenilendiği bilinir. Bu katmanın yenilenme süreci, ölü derinin atılarak iyileşen cildin yeni bir katman oluşturması ile tamamlanır. Bu sürecin başlatılması için ölü derinin temizlenmesi gerekir. Bunun için kolay peeling tarifi seçenekleri veya kozmetik peeling ürünleri de terch edilmektedir. Her zaman gözle görülemeyen bu yenilenme süreci güneşten yanarak renk değiştiren ölü derinin atılması sırasında gözlemlenebilir.

Peeling Nedir?

Peeling ise bu yenilenmenin kendiliğinden olmasını beklemek yerine dışarıdan müdahale edilerek başlatılmasıdır. Peeling için kullanılan ürünler cilt yüzeyindeki ölü derinin temizlenip atılarak yenilenmesin hızlandırmayı sağlamaktadır. Kozmetik markalarının çok sayıda farklı içerikler kullarak ürettiği peeling ürünlerinin tümü bu amaca hizmet etmektedir. Bu ürünleri kullanmayı tercih etmeyenler ise evde doğal içerikler kullanılarak hazırlanan kolay peeling tarifi seçeneklerini deneyebilir.

Evde Yapılabilecek Peelingler

Evde uygulanabilecek peeling tariflerinden bir tanesi çilek ve yoğurt kullanılarak hazırlanabilir. Önceden sapları temizlenip yıkanan 5-6 adet çileğin 2 kaşık yağsız yoğurt ile ezilerek karıştırılması ile oluşturulan karışım göz çevresine getirilmeyecek şekilde yüze ve boyna uygulanabilir. Çilek üzerinde bulunan tohumlar peeling görevi görürken içerisinde bulunan asitller de cildi derinlemesine temizleyecektir. 20 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanan maske haftada 1-2 kere uygulanabilir. Aynı maske portakal veya limon kullanılarak da yapılabilir.

Cilde etkisi uzmanlar tarafından kanıtlanan bir diğel evde yapılacak kolay peeling tarifi ise kahve ile yapılıyor. Cildin yaşlanma sürecini yavaşlattığı bilinen kahve, peeling etkisi de sağlıyor. Hazırlanan kahvenin dibinde kalan telveler alınarak yuvarlak hareketlerle cilde uygulanması peeling etkisi göstererek ölü derilerin temizlenmesini sağlıyor. Cildi canlandıran ve nem kazandıran bu uygulama sonrasında cildin daha genç ve parlak görünmesi sağlanıyor. Kahve telvesi ile yapılan peelingin hemen ardından buz kalıpları şeklinde dondurulmuş kahvenin yüzde gezdirilmesi de gözenek küçültücü ve sıkılaştırıcı bir etki sağlayarak daha pürüzsüz ve aydınlık bir cilt sağlayacaktır. Kahve telvesi duşta, duş kremler ile karıştırılarak tüm vücuda da uygulanabilen bir peeling yöntemidir. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica