Kız Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?

Kız Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?
Kız Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?

Çocuğun fiziksel ve ruhsal gelişiminin sağlıklı olabilmesi için odanın nasıl dekore edildiği önemli bir konudur. Aileler odada kullanılan mobilyanın ham maddesinden tutunda, seçilen aksesuarların desenine kadar her şeyi araştırmalıdır. Gerekiyorsa bu tip durumlarda bir uzmandan yardım almalıdır. Mobilya seçiminde bile yapılacak hataların çocuğunuz açısından gelecekte büyük problemlere sebebiyet verebilir.

Yatak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Aileler artık kızlarının bir birey olduğunu ve tek başına yaşama alanına ihtiyacı olduğunun bilincinde hareket etmelidir. Odayı dizayn ederken dekorasyon konusunda da buna dikkat edilmelidir. Bu yüzden çocuklarının bir misafir arkadaşı geldiğinde yatacağı yerde çocuğun yaşam alanında olmalıdır. Az yer kaplaması açısından avantajlı olan kanguru tipli yataklar önerilmektedir. Kullanma ihtiyacı doğduğunda tekerlekli sistemi sayesinde, saniyeler içerisinde kullanıma hazır olur.

Masal Diyarından Çıkmış Odalar

Aileler çocuklarının yaratıcılığının, insan ilişkilerinin iyileşmesi ve doğru şekilde gelişmesi için onlara yaşlarına uygun masallar öğretirler. Şimdi masalları gerçek yapan çocuk odaları var. Bal kabağının içine kurulmuş yataklar, tüllerden yapılmış renk renk cibinlikler, saray kapısı şeklinde gardıroplar gibi örnekleri çoğaltmak mümkündür. Bu tip yatak odaları çocuğunuzun gelecekte hayal gücü ve yaratıcılığına katkı sağlar.

Çalışma Alanı

Düzenli çalışmayı çocuklara aşılamak için küçük yaşlarda bu konuya dikkat çekilmelidir. Bunun ise en kolay yollarından biri onlara başında zaman geçirmekten zevk alacağı bir çalışma alanı sağlar. Çocukların dikkati renkli, parlak veya desenli aksesuarlar gördüğünde çabucak dağılır. Bunu önlemek amacı ile çocuğun çalışma masasını ve dolabını sade renklerden seçmekte fayda var. Masa ve sandalye uyumu ise çocuğunuzun ergonomik duruşu açısından önem teşkil eder. Masa sandalye arasındaki fazla açıklık ya da sandalyenin masaya göre uzun oluşu çocuğunuz duruş bozukluklarına neden olur.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica