Kardeş Odalarına Dekorasyonu

Kardeş Odalarına Dekorasyonu
Kardeş Odalarına Dekorasyonu

Bir ailenin başlıca sorunlarından biri de çocuklarının aynı odada kalma zorunluluğudur. Çocuklar tarafından bu duruma bakacak olursak aynı odada kalmak onlar içinde rahatsızlık verici olabilir. Ama imkanlar bu durumu ortaya koyduğunda şikayet etmek yerine çözüm arayışına girmek daha mantıklı bir davranış olur. Çocukların odalarındaki dekorasyon yaşlarına göre çeşitlilik göstermelidir.

03-12 Yaş Arası için

Bu kardeşlerin yaş aralığındaki çocukların ilgi alanlarının başında oyuncak geliyor. Kardeşlerin beraber oynayabileceği plastikten yapılmış oyun parkı konulabilir. Yatak için ise bazı ranza modellerinde olan kaydıraklı ranza kullanılabilir. Kardeşlerin cinsiyetlerine göre uyumlu ve kardeşlerin sevdiği bazı lisanslı kahramanlı olan yatak örtüleri kullanılabilir. Çocukların boyuna uygun çalışma masaları da kullanılmalı ve gelişimleri için çeşitli kimyasal barındırmayan özel boya kalemleri ve resim kitapları ihmal edilmemeli. Yaşları büyüdükçe boylarına uygun çalışma masaları yerleştirilmeli. Uyumak için yataklarına yattıklarında dikkatlerini dağıtacak şeylerin göz önünde bulundurulmamasına da özen gösterilmelidir.

13 - 18 Yaş Aralığı

Bu yaş aralığındaki kardeşler içinse odanın büyüklüğüne göre ranza veya tek kişilik iki yatak seçimi değişiklik gösterecektir. Yine kardeşlerin kendilerine özel çalışma masalarının bulunması gerekmektedir. Artık ödevleri ve ders çalışmaları bu yaşlarda oldukça önemli. Eğer kardeşlerin cinsiyetleri farklıysa yada aynı bile olsa gelişme çağında oldukları için ilgi alanları, hobileri şekillenecektir. Odayı ortadan ikiye ayırıp bir duvarı bir kardeşe diğerini de öbür kardeşe verebilirsiniz. Bu sayede istedikleri gibi poster, resim ve benzeri şekilde süsleyebilirler. Duvarlara her ikisi içinde özel raflar yaptırmak özel eşyalarını kolaylıkla muhafaza etmelerini sağlayacaktır.

Kardeşlerin odalarının dekorasyonunda asıl dikkat edilmesi gereken bir kardeşin diğerini rahatsız etmeden kendi istediklerini kolaylıkla yapmasını sağlayacak bir ortam yaratabilmektir. Bu ortam sağlandığında kardeşlerde birbiriyle oldukça iyi geçinecektir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica