Karabaş Yağının Faydaları

Karabaş Yağının Faydaları
Karabaş Yağının Faydaları

Günümüzde, Karabaş Yağı dünyanın en çok kullanılan esans yağıdır. Eski metinlere göre, Karabaş Yağı 2.500 yıldan uzun bir süre tıbbi ve dini amaçlarla kullanılmıştır. Mısırlılar onu parfüm olarak kullandı. Romalılar, havayı yıkamak, yemek pişirmek ve koklamak için kullandılar. Zengin geçmişi ile karşılaştırıldığında, bilim sadece yakın zamanda, Karabaş Yağının faydaları içerdiği sağlık yararlarını değerlendirmeye başlamıştır. Günümüzde, Karabaş Yağı dünyanın en popüler uçucu yağlarından biridir. Bu antik bitkinin ne kadar güçlü olduğu hakkında bir fikir vermek için, Karabaş Yağı altındaki sağlığa ilişkin faydaları ve kullanmayı düşünmemiz gereken sebepleri bir araya getirdik.

Antioksidan ve koruyucu

Doğal antioksidan süper kahraman olduğu kanıtlanmış Karabaş Yağı gibi şükür ki, doğal seçenekler bol miktarda bulunur. Örneğin, Çinli araştırmacılar, geçtiğimiz günlerde, Karabaş Yağının faydaları olarak vücudunuzdaki en güçlü antioksidanlar olan, glutatyon, katalaz ve SOD'yi Karabaş Yağının kullandıktan sonra yirmi iki saat içinde üretmesine yardımcı olduğunu keşfettiler. Ayrıca, Romen bilim adamları, günde altmış dakika Karabaş Yağı buharı teneffüs ettikten sadece yedi gün sonra benzer sonuçlar gördü. Bulanık Karabaş Yağı, hücreleri kansere neden olabilecek hasarlardan

Diyabeti tedavi eder

Karabaş Yağı ile ilgili tüm araştırmaların en heyecanlısı 2014'te ortaya çıktı. Tunus'tan bilim insanları, büyüleyici bir görevi tamamlamak için yola çıktılar. Karabaş Yağının kan şekeri üzerindeki etkilerini test ederek şeker hastalığına yardımcı olup olamayacağını test ettiler. On beş günlük bir çalışma sırasında, araştırmacılar tarafından gözlemlenen sonuçlar kesinlikle şaşırtıcıydı. Özetle, Karabaş Yağının faydaları arasında özellikle şeker tedavisinde diyabet semptomlarından vücudu koruyordu. Kan şekerinde artış, metabolik bozukluklar, kilo artışı, karaciğer ve böbrek antioksidan tükenmesi, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu, karaciğer ve böbrek lipoperoksidasyonu gibi sorunlarla Karabaş Yağının kolaylıkla baş edebildiği gözlendi. Şaşırtıcı bir şekilde, Karabaş Yağı radikal temizleyici antioksidan aktivitesi aslında C vitamininde daha sağlamdı. Bu bize, Karabaş Yağının şeker hastaları için bir tedavi seçeneği olarak kullanılması gerektiğini söylüyor diye düşünebiliriz. Bu sadece bir çalışma, ancak yine de güçlü bir çalışma.  Şeker hastalığına yönelik doğal yaklaşımlar bilimsel literatürü doldurmaya devam ederken, bu konuyla ilgili daha fazla araştırma bekliyoruz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica