Kadın Kocasına Nasıl Davranmalıdır?

Kadın Kocasına Nasıl Davranmalıdır?
Kadın Kocasına Nasıl Davranmalıdır?

Uzmanlar tarından önerilen bir görüş olarak, evlilikte cinsiyet ayırıcı bir faktör olmamalıdır. Eşler birbirine kadın ve erkeğin fiziksel özelliklerini düşünerek yaklaşmamalıdır. Öncelikle birbirlerinin birer birey olduklarını kabul etmeli ve buna bağlı olarak bir hayat ve bir yaşam tarzı benimsemeliler. Kadınlar, kadınlığın getirdiği içgüdüleri bir kenara bırakıp, karşılarında ki insana güven duyma yoluna gitmelidir. Havadan nem kapmamalı ve bunun yanında kibarlık ve nezaketten ödün vermemelidir. Bakımlarına özen gösterip, her daim temiz ve bakımlı olmalıdırlar. Kısacası kadınlığa dair gereken görevleri, bakımı ve temizliği yerine getirmelidir.

Evlilikte Saygı Sevgi

Erkekler de kadınların bu duruşuna saygılı olmalı ve gurur kırıcı ithamlarda bulunmamalıdır. Sağlıklı, huzurlu ve mutluluk temeline dayanan bir evlilik yürütmenin yolu aslında bu olarak kabul edilir. Taraflar birbirine saygı ve edep ölçüsünde yaklaşmalıdır. Birbirlerini küçük düşürücü hal ve hareketlerden kaçınmalıdır.

Kadınlar, kocalarına her daim ilgi göstermeye hazır olmalıdır çünkü erkeklerin annelerinden görmeye alışık olduğu ilgiyi hayatları boyunca eşlerinden de beklediği bilinen bir gerçektir. Özellikle Türk erkeklerinin yetiştirilme tarzından kaynaklanan bir durum bu. Kadınları ilgi gösteren, şefkatli ve her hatalarını affedici, en önemlisi onlara her durumda destek olacak, yanında görecek bireyler olarak görmelerinin tam olarak nedeni buna dayanıyor.

İstihdam Ve Evlilik

Yapılan çeşitli toplumsal deney düzeyinde ki anket ve raporlar gösteriyor ki; kocaları çalışan, kendileriyse eviyle ilgilenen kadınlar aslında bunun bir iş paylaşımı olduğunu savunuyorlar. Kocalarının görevleri, dışarıda bir işte çalışıp eve ekmek getirmek ise; kendilerinin görevleri evle ilgilenmek, kocaları işten gelince ona temiz, huzurlu ve mutluluk dolu bir ortam sağlamak. Buna bağlı olarak, bu düşünce yapısı aslında kadın ve erkeklerin evlenince sorumluluk duygularının nasıl geliştiğini kanıtlıyor bize.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica