İş Yeri Ve Ev Dekorasyonu Arasında Olması Gereken Farklar Nelerdir?

İş Yeri Ve Ev Dekorasyonu Arasında Olması Gereken Farklar Nelerdir?
İş Yeri Ve Ev Dekorasyonu Arasında Olması Gereken Farklar Nelerdir?

Ev ve iş yeri birbirinden çok farklı iki alandır. Ev insanların bir çatı altına toplandığı yaşam alanı iken, iş yeri ise herhangi bir alanda insanlara hizmet veren sektörlerin çalışma ve satış yapma sahasıdır. Ev dekorasyonu insanların yaşam standardı kalitesini ortaya koyuyorken iş yeri dekorasyonu genellikle o iş yerinde verilen hizmete dayalı bir dekorasyon ortaya koyar.

İş Yeri Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İş yeri dekorasyonu verilen hizmeti kesinlikle yansıtmalı. Bu konuya örnek verilecek olursa; otomotiv sektöründeki bir iş yerinde duvarda yürümenin sağlıklı olduğuna dair bir poster asılı ise bu bir trajediye sebep olabilir veya başka bir örnekle açıklayacak olursak; bir kozmetik markette duvarda asılı bir son model araba içeren dekorasyon alakasız duracaktır. Bir iş yeri kesinlikle dekorasyonunda misyonunu ve vizyonunu yansıtmalıdır. Kaliteli yapılan bir dekorasyon o iş yerini daha kurumsal bir iş sahası haline çevirir ve müşterilerine alacakları hizmet konusunda güven sağlar.

Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev insanların özel yaşam alanıdır. Her insan sağlıklı bir yaşam için bir eve ihtiyaç duyar. Uyumak, kişisel temizlik ihtiyaçlarını karşılamak, yemek yemek, çocuk yetiştirmek gibi örneklendirilir. Bu durumda insanların iş yerinden sonra özgür olarak yaşam sağladığı, dinlenebildiği, gözlerden uzak kalarak kafa dinleyip istediği gibi hareket edebileceği tek yer evleridir.

Bu nedenle insanlar evlerini dizayn ederken özgürdürler ve en sevilen renkler, en sevilen mobilyalar, kumaşlar, dekoratifler, döşemeler, duvar kağıtları, birleşir kişiye ve zevke hitap eden özgün bir tasarım gözler önüne serilir ve misafirlerin ağırlanabileceği bir salon, yemeklerin pişirileceği bir mutfak, rahatça istirahat edilecek bir yatak odası, en güzel sinemaların izlenebileceği bir yaşam sahası ortaya çıkar.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica