İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir?

İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir?
İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir?

Bankacılık sektörünün gelişip çeşitlenmesiyle beraber müşteriyi memnun etmek oldukça zorlaştı. İş Bankası müşteri kazanabilmek adına yeni bir atılım ile karşımıza çıkıyor. Yeni projesi sayesinde bireyin hesabında tutulan para değerine göre otomatik bir şekilde yatırıma yöneltiliyor. Müşteri bu işlem sayesinde extradan bir çaba göstermeksizin kazanç sağlayabiliyor.

Şartsız Otomatik Fon Alımı Bırakılır mı?

Bankasına otomatik fon alımı için talimat veren müşteriler herhangi bir yüke girmeden hesaplarında bulunan parayı değerlendirebiliyor. Bu işlemi gerçekleştirirken yeni bir sözleşme imzalamadıklarından dolayı müşteri isteği doğrultusunda herhangi bir cayma bedeli olmadan otomatik fon alımını durdurabilir. Bu işlem için birey bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçmesi gerekmekte.

Herkes Otomatik Fon Alımı Yapabilir mi?

Eğer otomatik fon alımı işlemi başlatmak istiyorsanız herhangi bir bankada mevduat hesabınız veya kredi kartınızın olması gerekiyor. Eğer bu ikisinden birine sahipseniz bankanızla iletişime geçip otomatik fon alımı talimatını verebilirsiniz. En geç iki iş günü içerisinde otomatik fon alımınız aktif hale getirilecektir.

Yatırımlarımı Kaç Vadeyle Yapabilirim?

İş Bankası’nın müşterisini memnun etmek adına giriştiği otomatik fon alımını en fazla 45 günlük talimatlar şeklinde aktif hale getirebilirsiniz. Bu süreçte yöneteceğiniz nakit para 80-80000TL arasında olması gerekiyor. Güncel olarak en çok tercih edilen yatırım fonu çocuklar için oluşturulmuş Kumbara Fonu’dur.

Otomatik Fon Alımına Nasıl Başvurabilirim?

Bu işlem için çeşitli yöntemlere gidebilirsiniz. Eğer mobil bir cihaza sahipseniz internet bankacılığından veya müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek otomatik fon alımınızı aktif hale getirebilirsiniz. Ama teknoloji ile aranızın iyi olmadığını düşünüyorsanız bankanızın en yakın şubesini ziyaret ederek otomatik fon alımınızı aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca bankanızın size sağladığı fon imkanlarını öğrenmek için web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica