İnsanların Vücutlarıyla İlgili Bilmediği 5 İlginç Bilgi

İnsanların Vücutlarıyla İlgili Bilmediği 5 İlginç Bilgi
İnsanların Vücutlarıyla İlgili Bilmediği 5 İlginç Bilgi

İnsan vücudunun anatomisi ve karmaşık yapısı tıp biliminin ilerlemesine rağmen bilinmeyenlerle doludur. Her yıl insan vücudunun yapısı ile ilgili yeni bir şeyler öğrendikçe daha çok şaşırıyor ve vücudumuzu daha yakından tanıyoruz. Birçok insanın vücutlarıyla ilgili bilmediği, okudukça ilginç gelebilecek ve yok artık dedirtecek 5 bilgi.

Kanınızın 10 Metre Yüksekliğe Fışkıracağını Biliyor Muydunuz?

İnsan kalbinin içerisinde oluşan basınç kalbinizden dışarı verildiğinde, bu basınç etkisi ile kanınızın yerden yaklaşık 10 metre yüksekliğe kadar fışkıracağını biliyor muydunuz?

Midenizin Bir Metal Savar Gibidir

Mide rahatsızlığı olmayan sağlıklı bir insanın midesinde bulunan hidroklorik asidin seviyesinin bir jileti veya küçük bir metali midede yok edecek seviyededir. Sakın evde deneyeyim demeyin. Mideye gidene kadar o jilet geçtiği yerleri yok edebilir.

Ampul Yakan Bir Beyin

İnsan Beyninin sınırları bilinmiyor. Fakat hayatımızın en önemli organlardan biri olan beyin bilinen işlevleri sayesinde de ne kadar muazzam bir organ olduğunu göstermektedir. Çizgi filmlerde veya karikatürlerde bir fikir geldiğini belirten ampul resmi aslında yanlış bir resim değil. İnsan bir fikir ürettiğinde beyninde 10 watt gücünde bir ampulü yakacak kadar enerji üretmektedir.

Damarlarınızla Dünyayı İki Kez Dolaşabilirsiniz

Vücudumuzda kan akışını sağlayan damarlar ucu ucuna eklenirse dünyanın çevresini iki defa dolayabilecek uzunluktadır. Dünya çevresi 40200 km iken insan vücudunda bulunan damarların uzunluğu yaklaşık olarak 96500 km olduğu düşünülüyor.

Tıraş Olmazsanız Sakalınız 10 Metreye Ulaşabilir.

Askerde, devlet dairesinde veya iş yerinde çalışan erkekler için bazen sorun olan sakal tıraşı olunmazsa ne olur? Eğer sakalınız çıkmaya başladığı günden itibaren hiç tıraş etme gereği duymazsanız ve ömrünüzün sonuna kadar kesmeyi düşünmüyorsanız sakalınız yaklaşık 10 metreye kadar uzayabilir. Tabi bu uzunluk ciddi bir ağırlığı beraberinde getirecektir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica