İktidarsızlık Nedir? İktidarsızlığa Yeni Çözüm (İktidarsızlık Sebebleri ve Tedavisi)

İktidarsızlık Nedir? İktidarsızlığa Yeni Çözüm (İktidarsızlık Sebebleri ve Tedavisi)
İktidarsızlık Nedir? İktidarsızlığa Yeni Çözüm (İktidarsızlık Sebebleri ve Tedavisi)

Erkekler için en önemli konuların başında cinsel güç geliyor. Bu konuda meydana gelebilecek herhangi bir problemden dolayı konuşmak dahi istemezler. Cinsellikte problem yaşayan erkekler, özellikle psikolojik olarak oldukça olumsuz etkilenirler. Bunun yanında istenilen tatmini karşı cinse sağlayamamak da, erkekler için en büyük hayal kırıklığına neden oluyor. Erkeklerdeki cinselliğin en önemli safhası ise ereksiyondur. Ereksiyon, kısaca penisin sertleşmesi anlamına geliyor ve psikolojik olarak uygun bir ortam oluştuğunda, süngerimsi yapıya sahip olan penise, hızla kan akışı başlar ve kanla dolan organ büyümeye ve sertleşmeye başlar. Kan akışı maksimum seviyeye gelince de ereksiyon en son halini alır.

İktidarsızlık Nedir?

İktidarsızlık (impotans), kısaca erkeğin cinsel organının, cinsel ilişkiyi yürütebilecek seviyede sertleşmemesi olayına deniyor. Sinir sisteminin ikazları ile genişleyen arterlerin, daha fazla miktarda ve basınçta kan göndererek, penisin sertleşmesini sağlamasında, en önemli husus olan basınç yeterli olmadığı durumlarda ereksiyon (sertleşme), istenilen seviyede gerçekleşemiyor. Ülkemizde erkeklerin onda birinde görülen bu hastalık, ilerleyen yaşlarda daha yüksek oranlara ulaşabiliyor. Tatminsizliğin bozduğu ilişkiler, çiftler arasında huzursuzluk yaratan problemler oluşturuyor ve daha ileri safhalarda ise evliliğin bozulması, aldatma ve en sonunda boşanma ile sonuçlanabiliyor. İktidarsızlığı gidermek için kullanılan tezgah altı ucuz ilaçlar ise insan sağlığına çok zararlı sonuçlar doğuruyor, bunların başında ise kalp rahatsızlıkları geliyor.

İktidarsızlık Nedenleri Nelerdir?

İktidarsızlık hastalığının oldukça fazla nedenleri bulunuyor. Bunlar; hormonal sistemde oluşan bozukluklar, ve sinir sisteminin uyarmasını engelleyen diyabet, Alzheimer hastalığı, beyin ve omurilikte oluşan urlar, felç oluşumları, omurilikte bulunan ve haber iletme görevi olan sinirlerinin kılıflarında meydana gelen problemler (Multiple Skleroz hastalığı), sara, kanserin tedavisinde kullanılan kemoterapi ilaçları, uyuşturucu haplar, vücut geliştirmede kullanılan hormonlar, yatıştırıcı ve kas gevşetici haplar, kan akışını bozan kalp damar rahatsızlıkları, sigara ve alkol kullanımı, aşırı yağlı ve şekerli beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı ve uykusuzluk olarak sıralanabilir.

İktidarsızlık Belirtileri Nelerdir?

İktidarsızlığın en önemli belirtisi penisin yetersiz sertleşmesi veya sertleşmenin yeteri kadar devam etmemesidir. Bu durum bazen de hiç sertleşmemesi gibi daha çok problem yaratacak şekilde de oluşabilir.

İktidarsızlıktan korunma yollarının başında, iktidarsızlığı oluşturan sebeplerden korunmaktır. Özellikle bilinçsiz ilaç kullanmamak, sinir sistemine zarar verecek maddelerden uzak durmak, düzenli egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek, iktidarsızlığı önleme de büyük rol oynuyor. Bunların yanında psikolojik olarak rahatlamak ve stresten uzak durmak da hastalıktan korunmayı destekleyen faktörlerin başında geliyor.

İktidarsızlık Nasıl Tedavi Edilir?

İktidarsızlık hastalığının bir çok tedavi yöntemi bulunuyor ve bu yöntemler özellikle hastalığın sebep olduğu nedenler ortaya çıkarıldıktan sonra,bu nedenlere uygun olarak uygulanıyor. Hastalığın en kolay tedavi yöntemi vakum pompasının kullanılması olarak biliniyor, penis pompanın içine konuyor ve pompanın içindeki hava boşaltılırken oluşan vakum sayesinde, kanın dolması sağlanıyor ve ereksiyon kısa bir süreliğine de olsa gerçekleşiyor. Diğer yöntemler ise; penisin içine ilişkiden önce ilaç şırınga ederek, ilaçtan 15 dakika sonra ereksiyonun gerçekleşmesi, ağızdan veya idrar yolundan hap veya kapsül alınması, Testosteron hormonu eksikliği bulunuyorsa bu hormonun takviye edilmesi, penis damarlarında bozulmalar oluşmuşsa bunların cerrahi yolla düzeltilmesi, penis içine yerleştirilen protezler ve psikolojik destek almak olarak sayılabilir.

İktidarsız Olan Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

İktidarsızlık hastası olan kişiler, bu rahatsızlığın ortaya çıkmasından korkmamalı ve vakit kaybetmeden doktora gitmelidir. Ayrıca, beslenme ve yaşam tarzlarını değiştirmeleri de rahatsızlıkla mücadeleye önemli katkı sağlar.

Sonuç ve Okura Sorular

İktidarsızlığın tedavi edilebilen ve saklanmaması gereken bir rahatsızlık olduğu unutulmamalıdır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica