Hastalıklarla Baş Etmenin Temel Yolu

Hastalıklarla Baş Etmenin Temel Yolu
Hastalıklarla Baş Etmenin Temel Yolu

Merhaba arkadaşlar. Hepimiz sevdiklerimizin zarar görmesini hasta olmasını istemeyenlerdeniz buna eminim lakin insanlık hali bir sürü hastalıkla karşı karşıya kalıyoruz. Size şunu söyleyebilirim yurt dışında yapılmış anketlerlede kanıtlandığı şekilde hastalıklarımız en büyük etkeni ruh halimiz olduğuna inanıyorum.

Yaşanan Gerçek Olaylar

İnsan sıkıntılarla karştıkça hastalıkları artıyor. Bunu unutmayın ruhumuz yorgun düşmedikçe vücudumuz hastalıklara dayanıklı oluyor. Bunun gerçek olduğunu yakın zamanda şahsen gördüm. Yakın zaman içerisinde babam içinde bulunduğu sıkıntılar yüzünden kalp krizi geçirdi ve 8 saatlik bir ameliyat sonucunda 6 ay hastanede kaldı.

 Sıkıntı ve sitres yüzünden artık iyileşeceğine dahi inanmyordu her gün daha kötü olmaya başladı taki bu hastalığı atlatabilecegine inana dek. İnanmak ve sıkıntılara gülebilmek onu hayata yeniden bağladı. Şuan iyi ve en önemlisi hayatına gülerek devam ediyor.

Ben bundan 3 ay öncesine kadar başımda olan kitleyle mücadele etmek zorundaydım. Başımdaki ağrıları farkedince bir doktora gidip neler olduğunu araştırmaya başladım, yapılan tektiklere göre sıkıntı, sitres ve üzüntü yüzünden ciddi bir sorunum olduğunu, İçinde bulunduğum hayat şartları ve benim dikkatsizliğimle bu hastalığa yakalndığımı öğrendim. Doktor ilaç tedavisine başladığında “sakın kendini sıkıntı ve sitresle deneme bu senin hayatının sona ermesine sebep olur, mutlaka iyleşeceğine inan ve ilaçlarını öyle kullan” dedi. Bunu duyduğumda bana anlamsız gelmişti ama gerçekten bunun doğruluğunu defalarca görmüştüm, ruh hali insanın en büyük ilacıydı. Eşimin desteği ve çabalarımızla bu süreci 2 ayda atlattım ve şuan hastalığımdan eser yok.

İyleşmek İçin En Önemlisi

Unutmamanız gereken en önemli şeylerden birisi morel bozukluğunun ve ruh halinizin aslında ne kadar önem taşıdığıdır. Örneğin birisi karşınıza geçse ve “ bugün çok yorgun görünüyorsun, rengin solmuş hastamısın” dese kesinlikle kendinizi kötü ve hasta hissetmeye başlarsınız çünkü ruh haliniz o anda kendini buna hazırlamıştır ve hisleriniz bu yönde gelişmeye başlamıştır.

Hasta olduğunuz zaman “hiç birşeyim yok, ben çok iyim, yakında iyleşeceğim” gibi düşüncelerle kendinizi rahatlatırsanız moreliniz yüksek olacaktır ve bunun iyileşmenize çok büyük etkisi olcağına inanmalısınz.

Kendinizde farklı bir durum gördüğünüzde mutlaka doktora gidin ve nedenini araştırın geçer deyim arka plana atmayın çünkü ileride karşınıza farklı bir durum olarak çıkma ihtimali çok yüksektir. Size doktor tarafındanbir ilaç verildiyse evde durması için değil kullanmanız içindir, bizler genellikle ağrılarımız geçince yada sorunumuzun geçtiğini düşününce ilacı kullanmayı bırakıyoruz ve bu yüzden kesin bir tedavi elde edemiyoruz. Bu bizlerin yaptığı en üyük hatalardan biri, ilaçlarınızı doktorların tavsiye ettiği süre boyunca mutlaka kullanın ve bir kenara atmayın.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica