Çocukla Tatile Çıktıysanız Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocukla Tatile Çıktıysanız Dikkat Edilmesi Gerekenler
Çocukla Tatile Çıktıysanız Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerek kış tatili gerekse yaz tatili olsun çocuklar, tatil olgusunun vazgeçilmezlerindendir. Yetişkinler tatili ne kadar arzu ediyorsa çocuklar da eğlenceli geçen tatilleri o kadar arzu etmektedir.

Çocukların Çocuk Olduğunu Unutmamak

Çoğu tatil yeri çocuklar için de tasarlansa da bu tatil mekanlarının hedef kitlesinin büyükler olduğunu ve çocukların burada sıkılacağı ve tehlikeye düşeceği birçok mekan ve araç gereç olduğunu unutmamak gereklidir. Tatil yeri seçerken mutlaka çocuklar için yer alan alanların olduğu ve çocuklara yönelik aktivitelerin yapıldığı çocuk dostu bir tatil yeri ve konaklaması seçilmesi tavsiye olunur.

Çocuklar ve Beslenme

Çocukların bünyesinin yetişkinler kadar gelişmediği için çocuğa tatil yerindeki açık büfeden seçim yapmaması ve bunun ebeveynler tarafından yapılmasını bildirmekte fayda var. Çocuklar yüzlerce çeşidin olduğu açık büfe restoranlarında besleyici özelliklerine göre değil de yemeklerin renklerine ve şekillerine göre seçim yapacaklardır. Bu da bünyelerini bozup onları tatil boyunca hasta edebilir. Yemek seçimi konusunda açık büfelerin çocuk menüsü bölümlerinden yemek seçmekte fayda vardır.

Çocuklar ve Güvenlik

Özellikle havuzda ve denizde yaşanan çocukların boğulma vakaları görüldüğünde bu olayların cankurtaranlara rağmen yaşandığını görmekteyiz. Çocuklar yüzme bilse bile bünyelerinden dolayı çabuk yorulacakları unutulmamalıdır. Onların yetişkinlerin yüzdüğü büyük havuzlara girmelerini ve denizde çok fazla açılmalarını önlemek gereklidir. Mutlaka yüzme bilen birilerinin olduğu bir yerde şişme kolluklarla havuza ve denize girmeleri çocuklar için yararlı olacaktır. Ayrıca ayaklarına takılacak çakıllardan dolayı girilecek denizin kumsalına özellikle dikkat edilmelidir.

Çocuklar ve Uyku Düzeni

Çocukların uyku düzenini tatildeyken bozmak onların huzursuz olmasına neden olacaktır. Bu sebeple çocukları asla gece geç saatlere kadar tutmamak gereklidir ve otel odasında tek başlarına uyumalarına izin verilmemelidir. Çocuk uyurken ebeveynlerden birinin de yanında olmasının daima yararı vardır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica