Az Işık Alan Evler Nasıl Aydınlanır?

Az Işık Alan Evler Nasıl Aydınlanır?
Az Işık Alan Evler Nasıl Aydınlanır?

Aydınlatmanın güzel yapıldığı bir evde yaşamak birçok insanın hayalidir. İnsan iyi aydınlanmış bir ortamda ruhen kendini daha rahat ve huzurlu hisseder. Birçok etkinlikte bulunurken iyi aydınlatma bu etkinliklerden alınan verimi arttırabilir. Dekorasyonu ortaya seren yine aydınlatmadır. Bir ev için dekorasyon çok önemlidir fakat aydınlatması yeterli olmayan bir evin dekorasyonu ne kadar güzel olsa da görüntüsü göze hoş gelmez.

Koridoru Nasıl Aydınlatmalı?

Aydınlatma ürünleri koridor boyunca belirli aralıklarla dizilebilir. Koridorlar genellikle diğer odalara göre daha karanlık olduğu için aydınlatma ürünleri biraz daha fazla bulunabilir. Koridor ile odalar arasında ışık farkı fazla olmamalı fakat koridorların da yeterince aydınlatılması gerekir.

Yemek Odası Nasıl Aydınlatmalı?

Yemek sırasında sofrada olan yemeklerin iyi bir şekilde görülebilmesi gerekir. Sofranın üzerine denk gelecek şekilde aydınlatmalar ayarlanmalıdır. Yerden aydınlatma ürünleri de kullanılabilir.

Mutfak Nasıl Aydınlatılmalı?

Dolap içlerini ve çevreyi iyi görebilmek amacıyla tavanda geniş yüzeyli ve ışık yayma özelliği daha yüksek aydınlatma ürünleri kullanılmalıdır. Tezgah üzeri içinde ayrı bölgesel aydınlatma ürünleri kullanılabilir.

Banyo Nasıl Aydınlatılmalı?

Banyolarda sade aydınlatma ürünleri kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri eğer makyaj yapılan bir alan kullanılıyorsa bu alanın daha iyi aydınlatılmasıdır.

Yatak Odası Nasıl Aydınlatılmalı?

Başucu aydınlatması için duvarda aplikler veya komodin üzerine konan aydınlatma ürünleri kullanılabilir. Komodin üzeri aydınlatmanın kitap, dergi gibi okumalarda yetersiz kalacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Yatağında okumayı seven kişiler için yatak odasında kullanılacak duvar aydınlatmaları baş hizasında ve biraz yukarıda yerleştirilebilir. Işığın iyi ayarlanması ve göze vurmamasına özen gösterilmelidir.

Çocuk Odası Nasıl Aydınlatılmalı?

Eğer evde küçük çocuklar varsa aydınlatmaya çok daha dikkatli olunmalıdır. Etraftaki renklerin iyi algılanabilmesi gerekir. Bunun için etrafı ve renkleri olduğu gibi aydınlatabilen aydınlatma ürünleri tercih edilmelidir. Okul çağında çocukların ders çalışmaları için masa iyi aydınlatılmalı fakat masadaki ışık yansıma yapmayacak şekilde ayarlanmalıdır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica