Antre Dekorasyonunda Değişik Fikirler

Antre Dekorasyonunda Değişik Fikirler
Antre Dekorasyonunda Değişik Fikirler

Antre dekorasyonu evin vitrini gibidir. Eve ilk girdiğinizde kapıdan sizi ve konuklarınızı karşılayan antrenin dekorasyonu önemlidir. Karşılamanın oldukça etkili olması gerekir.

Peki Ama Nasıl?

Öncelikle uygulanacak stil ve tarza göre hangi dokuların, mobilyaların, renklerin kullanılacağını önceden belirleyebilirsiniz.

Beyaz gömme dolaplar, aynalar, ahşap detaylar, ışıklandırmalar, tasarım veya sanatsal objeler, pastel veya canlı renk tonları dekorasyon için kullanabileceğiniz adımlardır. Antre alanınızın büyüklüğü veya küçüklüğü tüm bu adımlardan hangilerini uygulayabileceğinizi belirleyen etkendir. Çok küçük bir antrede çok büyük mobilyalar veya çok koyu renklerin kullanılamayacağı gibi, çok büyük bir antrede de çok küçük orantısız mobilyalar kullanılmaz.

Ailenizin kalabalık olması dekorasyon için önemli bir diğer etkendir. Kullanacağınız dolap gibi ayrıntıları belirleyecek önemli bir unsurdur. Dekorasyon için her gün kaç çift ayakkabının ve kaç adet paltonun gün içerisinde kullanıldığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Dolap alanı veya hazırlık alanı, hatta aynaların büyüklüğü küçüklüğü bile birey sayınıza göre belirlenebilir.

Eğer girişiniz açık antre ise, salondan çok kopmayan bir dekorasyon yapmanız gerekir. Baktığınızda bir bütün oluşturması önemlidir. Yoksa açık antre evinizin görüntüsünü tamamen değiştirir ve hoşlanmayacağınız bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Antrede Dekorasyon İçin Çok Büyük Bütçe Gerekir Mi?

Bu aslında tamamen size kalmış bir durumdur. İster sadece antre için bile bir iç mimar ile çalışabilirsiniz. İster evdeki malzemeleri değerlendirerek daha uygun bir dekorasyon yapabilirsiniz. İsterseniz de sosyal medyadan yararlanarak bir tasarım oluşturur ona göre alışveriş yapabilirsiniz. Dekorasyon eğlenceli ve bir o kadar da yorucu bir süreçtir. Kimine göre pahalı, kimine göre çok uygun maliyetle çözüme ulaştırılabilir.

Her şeyin sonunda sizi karşılayan antrenizin sizde bırakacağı his önemlidir. Evinize girdiğinizde yüzünüzde tebessüm oluşuyorsa bu işi başardınız demektir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica